Партнерами університетського підрозділу є американські ІТ-компанії J1W, Justanswer, Swan Software Solutions, Jasper, Jabil, які забезпечують стажування викладачів і практики студентів

Кафедра твердотільної електроніки з/с інформаційної безпеки фізичного факультету УжНУ кілька років тому спільно з корпорацією CISCO (США) організувала на Закарпатті регіональне відділення Академії CISCO. Партнерами університетського підрозділу є американські ІТ-компанії J1W, Justanswer, Swan Software Solutions, Jasper, Jabil. У рамках співпраці заокеанські корпорації забезпечують стажування викладачів і практики студентів.

Кафедра твердотільної електроніки з/с інформаційної безпеки плідно співпрацює з корпорацією CISCO2012–13 навчального року для поліпшення матеріальної бази філії Академії CISCO ТОВ «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед» надало кафедрі твердотільної електроніки з/с інформаційної безпеки мережеве обладнання. У співпраці зі Всеукраїнською громадською організацією «Рада з конкурентоспроможності індустрії інформаційно-комунікаційних технологій України» (її обласний осередок очолює професор УжНУ Василь Різак) викладачі підрозділу беруть активну участь у розробці навчальних курсів та галузевих стандартів підготовки фахівців у ІТ-сфері. Запланована й дальша співпраця з компаніями «Флекстронікс»,  «Ядзакі», «EPAM Systems».

Керівником регіонального відділення Академії CISCO є кандидат фізико-математичних наук, викладач кафедри ТЕІБ Ірина Петрушко.

Метою цієї співпраці, зауважила пані Ірина, є навчання студентів за зразками найпрестижніших університетів світу. Тож випускники УжНУ зможуть скласти конкуренцію будь-яким науковцям.

– Мені загалом подобається сфера ІТ. Академія ж дає можливість здобути базові знання, розвивати навички подолання труднощів у цій сфері. Після пройденого курсу я отримаю міжнародний сертифікат, котрий визнається у всьому світі. Академія – це можливість реалізуватися в обраній сфері. Ба навіть знайти високооплачувану роботу не тільки в межах України, а й за кордоном, – ділиться студентка фізфаку Маріанна Кризина.

– Академія – це чудовий шанс для студентів, які нині навчаються, здобути найновіші знання, котрі університет наразі не в змозі дати. Тут надзвичайно багато практики, іспити складати дуже зручно. До речі, полегшується робота куратора, адже одразу велика кількість студентів може складати тести, – розповідає учасник Академії Володимир Попович.

Марія Шелельо