У форумі взяли участь 56 учасників з України, Словаччини, Угорщини

18 квітня у читальному залі Наукової бібліотеки УжНУ урочисто стартувала Міжнародна наукова конференція «Перетин мов і літератур у загальноєвропейському контексті». У форумі взяли участь 56 учасників-науковців з України, Словаччини, Угорщини.
Наталія Бедзір

Координувала захід завідувач кафедри слов’янської філології та світової літератури професор Наталія Бедзір. Розпочала Наталія Прокопівна з подяки присутнім, наголошуючи: «Наш багатонаціональний край, люблячи українську мову, розвиває й багато національних мов – саме в цьому і є запорука толерантності та взаємоповаги мешканців Закарпаття. Конференцію ми пов’язали з іменем людини, яка своєю творчістю поєднала українську, російську та єврейську культури. Тому наш захід проводимо на честь нашого земляка – письменника, публіциста Фелікса Кривіна».

Мирослава Лендьел

Після вступної промови до слова  запросили проректорку УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирославу Лендьел: «Закарпаття – регіон, де українська культура вступає в загальноєвропейський контекст. Фелікс Кривін був і залишається знаковою постаттю, яка зробила великий внесок у культурне життя не тільки України, а й значної частини Європи. Сьогодні маємо змогу обговорити перспективи літературного розвитку нашого регіону, який поєднує Україну та Європу. Сподіваюся, після цієї конференції у всіх з’явиться чимало ідей, що робити далі, що далі писати і що читати». Мирослава Олександрівна побажала всім успіхів, а також плідного і творчого спілкування.

Галина Шумицька

«Сьогоднішній захід відкриває тріаду міжнародних конференцій на нашому факультеті. Я рада, що починаємо з обговорення цікавих питань, які безпосередньо стосуються Фелікса Кривіна», – зауважила декан філологічного факультету Галина Шумицька. Галина Василівна також поділилася з присутніми кількома крилатими висловами письменника, які найбільше запали їй у душу.

Виставка книг Фелікса Кривіна

В урочистій частині конференції також узяли участь завідувач кафедри словацької філології, професор Світлана Пахомова та декан факультету іноземної філології Михайло Рошко.

Аби ознайомити присутніх з життєвим і творчим шляхом Фелікса Кривіна, презентували уривок фільму про письменника й публіциста – стрічку зняла випускниця відділення журналістики УжНУ Анастасія Ножка з участю колективу телеканалу «Тиса 1».

Людмила Бородіна

Докладніше про творчий шлях філософа, іроніка, мудреця розповіла доцент кафедри слов’янської філології та зарубіжної літератури Людмила Бородіна. Не менш важливими були слова людини, яка особисто добре знала Фелікса Давидовича, видавала його книги, а саме керівниці літературно-драматичної частини Закарпатського академічного театру ляльок, театрознавиці Ніни Малишки, яка, до речі, виграла конкурс на краще знання змісту, образів, років видання, назв творів Кривіна.

На захід був запрошений майбутній актор, студент режисерського курсу Ужгородського коледжу культури і мистецтв Мирослав Михайловський, який прочитав декілька мініатюр Фелікса Кривіна, викликавши гучні овації.

Організатори звернулися із запрошенням до сім’ї письменника, утім, на жаль, члени родини не змогли приїхати на конференцію, адже нині проживають в Ізраїлі. Проте його дочка Олена, до слова, випускниця філологічного факультету УжНУ, надіслала листа, в якому подякувала за інтерес до творчості батька та побажала кафедрі – організаторці заходу успіхів у всіх починаннях.

Кафедра слов’янської філології та світової літератури провела міжнародну конференцію, присвячену письменникові Феліксу КривінуУвазі присутніх також була представлена добірка книг, виданих Феліксом Кривіним, яку підготували працівники Наукової бібліотеки вишу.

Після перерви на каву та чай конференція продовжила роботу у звичному форматі наукового форуму.

Вікторія Кенідра