Біологи УжНУ представили проектні ідеї до реалізації концепції «SMART СITY» в Ужгороді

Запропоновані проекти містять екологічну складову: поліпшення стану атмосферного повітря та використання альтернативних джерел енергії

У рамках програми перебування делегації країн-партнерів, що реалізують проект ТЕMPUS «Підтримка трикутника знань у Білорусії, Україні і Молдові» у залі Вченої ради Ужгородського університету 21 жовтня відбулося засідання координаторів проекту ТЕMPUS та наукової спільноти УжНУ.

Одним із інноваційних аспектів цієї зустрічі стало представлення та обговорення можливості реалізації стартапів. Біологічний факультет запропонував два екологічні проекти: «GET» (Green Eco Town) (керівник – студентка 4 курсу Тетяна Пацкан) і «SoPoEnSys» (Solar Power Energy System) (керівник – студент 6 курсу Сергій Обриський).

Куратором цих проектів, котрі, між іншим, є першим кроком до реалізації концепції «Smart Сity» в Ужгороді, виступила доцент Людмила Симочко – голова Закарпатського осередку «Міжнародної асоціації екологів університетів». Концепція «Smart Сity» покликана створити можливості для розвитку міста, поєднуючи стратегічний підхід, технологічні досягнення, широке залучення громадськості. Дотримання екологічних стандартів в ході реалізації цієї концепції – необхідна передумова створення безпечного та комфортного міського середовища. Тож обидва запропоновані проекти містять екологічну складову.

Перший із них спрямований на поліпшення екологічної ситуації в Ужгороді, зокрема стану атмосферного повітря на більш завантажених автомобільним транспортом вулицях. Створення зелених зупинок дасть змогу зменшити шумове та інгредієнтне забруднення довкілля, а також слугуватиме естетичною окрасою нашого міста.

Використання альтернативних джерел енергії на сьогодні не просто концептуальне рішення, а й раціональний підхід, який дозволяє заощаджувати електроенергію і вирішувати проблеми не тільки освітлення вулиць, а й можливості підзарядки різноманітних ґаджетів. Вирішення цього питання було представлено в другому проекті – «SoPoEnSys» (Solar Power Energy System).

За інформацією доцента Людмили Симочко