Буковинець Максим Дупешко презентував в Ужгороді свою дебютну книгу

Головна мета, що керувала автором у дорозі над створенням роману, – навернення читача до ідей гуманізму, до твердження, що людські особистості – понад усе

Буковинець Максим Дупешко презентував в Ужгороді свою дебютну книгу
Днями в Закарпатській обласній науковій бібліотеці ім. Ф.Потушняка відбулася презентація книги чернівецького письменника Максима Дупешка «Історія, варта цілого яблуневого саду». Модерувала захід магістрантка українського відділення Ужгородського університету, журналістка Медіацентру УжНУ Іванка Когутич.
Буковинець Максим Дупешко презентував в Ужгороді свою дебютну книгу

У минулому пан Дупешко – футбольний дитячий тренер із освітою філолога. У шкільні роки він ніколи не писав, більше займався спортом, однак, як розповідає, коли потрапив у колектив 22 дівчат у групі на своєму філологічному факультеті, було вже якось не до футболу ☺.

Так почалося його «вливання в літературу». Довго не друкувався – виношував ідеї, шукав близький для себе напрям і, мабуть, чекав натхнення. Коли ж наважився писати, на одному подиху створив роман «Історія, варта цілого яблуневого саду».

Буковинець Максим Дупешко презентував в Ужгороді свою дебютну книгу

Гість радо розповів, як його книга пройшла шлях до друку. За словами автора, головною метою, що керувала ним на цій дорозі, було повернення читача до ідей гуманізму, до твердження, що людські особистості – понад усе.

Пізніше прочитав уривок із роману та залюбки відповідав на питання присутніх.

Чому ужгородський читач повинен прочитати цей твір? «Тут точно траплялися такі історії, а, може, й цікавіші. Життя значно барвистіше, ніж література», – каже пан Максим. Що ж до самих Чернівців, то автор не надає великого значення їх участі в романі. Це місто – тільки тло подій головного сюжету.

Буковинець Максим Дупешко презентував в Ужгороді свою дебютну книгу

Максим Дупешко ділиться враженнями й про Ужгород. Каже, що більше любить наше місто навесні – коли цвіте сакура, відбуваються винні фестивалі, а на вулицях багато ужгородок. Коментує й книжкове життя міста: хотів придбати книгу на згадку про свою подорож, однак знайшов тут усього лиш одну книгарню, де був уражений напівросійськомовним асортиментом. Тож його домашня бібліотека, що налічує понад 600 примірників, і не поповнилася новим виданням.

Після презентації всі охочі могли придбати примірники свіжовиданого роману за ціною видавництва, а письменник із задоволенням підписував книги.

Антоніна Чундак