Студенти УжНУ вчилися проходити першу співбесіду у HR-менеджера та дізнавалися про міжнародні освітні програми

У рамках «Дня кар’єри ЄС» корисні тренінги для молоді влаштували Оксана Свєженцева та та Людмила Карпенюк

Як повідомлялося, днями в УжНУ відбувся «День кар’єри ЄС», ініційований Представництвом Євросоюзу в Україні. Під час заходу студенти мали можливість поспілкуватися з роботодавцями та взяти участь у спеціально підготованих тренінгах.

Підготовка конкурентоздатного фахівця з урахуванням європейського та світового досвіду стає можливою завдяки міжнародним освітнім програмам – саме про це йшлося на одному з тренінгів, який проводила начальник відділу міжнародних зв’язків Ужгородського університету Оксана Свєженцева.

Оксана Свєженцева

Під час заняття студенти дізналися про стипендійні програми стажування, семестрове навчання й здобуття подвійного диплому. Йшлося, зокрема, про програми Європейського Союзу. Активна підтримка проекту Еразмус+ дає нашим студентам додаткові можливості, унікальний досвід навчання в Європі, знайомство з вищою освітою країн – членів програми, поліпшення мовних навичок і фінансову підтримку.

На тренінгу йшлося про основні правила й секрети написання мотиваційного листа, важливість процедури визнання засвоєних кредитів, говорили про першочерговість вивчення іноземних мов, зокрема англійської.

Щоб студенти повірили у свої сили, Оксана Іванівна проілюструвала позитивну динаміку учасників програми Еразмус+ серед представників УжНУ. Скажімо, цього навчального року 21 представник нашого університету набував досвіду у вишах-партнерах: в Університеті ім. Етваша Лоранда, в Дебреценському університеті, в Карловлому університеті Праги, в Університеті м.Фоджія, в Кошицькому університеті ім. П.Й.Шафарика та Пан’Європейському університеті Братислави.

Під час зустрічі студенти більше дізнавалися також про урядові стипендії європейських країн та стипендійні програми міжнародних фондів OeAD, DAAD, Вишеградського фонду, Рамкову програму SAIA, тощо.

Другий запропонований молоді тренінг називався «Перша співбесіда у міжнародній фірмі: як успішно подолати бар’єри?». Заняття проводила пані Людмила Карпенюк, HR-менеджер LTD «WOOD PALETTEN EXPRESS SERVICE».

Пошук роботи – це складний процес. Одним із найважливіших його етапів є співбесіда. Щоб її успішно пройти, кандидатові важливо знати не лише якої манери поведінки дотримуватися, а  й те, які якості можуть посприяти в здобутті омріяної роботи. Тож на цих важливих питаннях і була побудована бесіда.

У межах тренування студентам радили, що можна говорити на співбесіді і чого не варто; як поводитися, вдягатися, як говорити й відповідати на незручні запитання; як бути чесним і відвертим; як обговорювати власні побажання й перспективи при працевлаштуванні.

Найбільш зацікавила студентів можливість спробувати пройти першу співбесіду у HR-менеджера й використати поради на власному досвіді.

Підготовлено за інформацією
відділу міжнародних зв’язків УжНУ