Економічний факультет УжНУ – один із найкращих за рівнем міжнародної співпраці

Якщо Ви вирішили обрати економічну спеціальність, економічний факультет УжНУ саме для Вас!

Економічний факультет УжНУ – один із найкращих за рівнем міжнародної співпраці
В умовах інтеграції України у європейську спільноту міжнародна співпраця набуває все більшого значення. Розуміючи це, керівництво економічного факультету прагне йти у ногу з часом, організовуючи роботу на факультеті з використанням міжнародного досвіду, що виявляється у міжнародних студентських та викладацьких стажуваннях, конференціях, культурно-ознайомчих поїздках тощо.

Лого економічного факультету

Уже 16 років у структурі економічного факультету функціонує Бізнес-центр, який займається професійною освітою як студентів, так і науковців. Тут розробляють бізнес-плани, проекти спільно з американськими та британськими університетами. А нещодавно з’явився ще один підрозділ: Tempus Innolab – інноваційна лабораторія, яка займається новітніми процесами і допомагає студентам осягнути інновації у світовій економіці. В рамках проведення досліджень студенти на кілька тижнів їздили до Білорусії, Великобританії та Естонії, де працювали при місцевих університетах та обмінювались досвідом з іноземними студентами.

Студенти останнім часом почали навчатися за програмою академічної мобільності (Erasmus+). Один з них нещодавно повернувся з Литви, ще двоє студенток – з італійського університету Фоджія, де вчилися один семестр. З вересня запланований від’їзд двох студентів на навчання до Канади.

Під час міжнародної зустрічі

У червні цього року делегація економічного факультету УжНУ відвідала факультет бізнес-економіки Братиславського економічного університету. Метою візиту було налагодження співпраці у напрямку обміну студентами магістратури та запровадження програми подвійних дипломів, а також наукова кооперація. У разі вдалих подальших переговорів студенти-магістри економічного факультету вже з нового навчального року зможуть вступити на безкоштовне навчання до Словаччини.

Факультет має хороші зв’язки й з іншим словацьким університетом – Кошицьким технічним університетом (економічний факультет на першому місці у рейтингу економічних факультетів Словаччини).

Економічний факультет УжНУ – один із найкращих за рівнем міжнародної співпраці

Минулого місяця на запрошення декана економічного факультету на Закарпатті побували представники Батумського національного університету ім. Шота Руставелі професори Паата Арошхідзе та Рамін (Мате) Тшинарідзе. У рамках цього візиту підписали двосторонній меморандум про співпрацю.

Також ефективним є співробітництво з університетами Угорщини, США, Великобританії, Польщі.

Варто згадати, що робота на економічному факультеті проводиться у сфері не лише міжнародної співпраці, а й практичного навчання студентів. Так, серед заходів, що дозволяють студентам побачити й оцінити використання теоретичних знань на практиці та самим здобути певні практичні навики, є навчальні практики, які передбачають також екскурсії до провідних фінансово-банківських установ Закарпатської області; конкурси на розробку PR-проектів для організацій м. Ужгород та області; навчання-стажування при Центрі підвищення кваліфікації держслужбовців Закарпатської ОДА; навчально-ознайомчі екскурсії на найбільші підприємства області тощо.

Під час міжнародної зустрічі

Доказом того, що навчання на економічному факультеті якісне та ефективне, є постійні пропозиції щодо заміщення вакансій, які подають керівництву економічного факультету та завідувачам кафедр роботодавці області. Таким чином студенти та випускники факультету постійно мають вибір вакансій з економічних спеціальностей і мають можливість влаштуватися на роботу, яка їм до душі.

Програми навчальних напрямків на економічному факультеті розроблені таким чином, щоб підготувати фахівців широкого профілю. Так, до прикладу, напрям «Економіка підприємства» включає в себе курси з маркетингу та менеджменту. Такий розподіл дає студентам більший вибір роботи та ширші перспективи.

Вл. інф.