Місцевий час

• Час (чи тривалість): 07:30 - 09:30

Expired!

вільний

Круглий стіл «Почути один одного: транскордонність і нові форми соціальної ідентичності»

Соціологічна асоціація України, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Ужгородський національний університет (зокрема кафедри соціології та соціальної роботи й міжнародних студій та суспільних комунікацій) у рамках «Школи молодого соціолога» проводять круглий стіл «Почути один одного: транскордонність і нові форми соціальної ідентичності».

Розвиток Європи ХXІ століття проходить під знаком розгортання двох, здавалося б, взаємовиключних тенденцій. Перша пов’язана з інтенсифікацією транскордонної комунікації, дальшим розвитком глобалізаційних процесів. Друга – зі зростанням регіональної та локальної ідентичностей, «пробудженням регіонів». Прикладів дії цих тенденцій, разом узятих і кожної окремо, останнім часом можна спостерігати чимало (іноді в драматичній формі).

Важливим майданчиком розгортання названих процесів поряд, скажімо, з Альпійським чи Баренцовим басейнами є Карпатський регіон.

Перебуваючи в центрі «рози європейських вітрів», цей геополітичний ареал (прикордоння України, Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини) завжди був у вирі важливих історичних подій і процесів, у ньому витворювалися найрізноманітніші (навіть химерні) державно-етнічні конфігурації. Унікальною була й залишається також його господарська, культурна, етнічна, конфесійна та ментальна ідентичність.

В останні роки ця ідентичність все більше інтернаціоналізується. Про це свідчать, зокрема, українсько-польська дискусія навколо деяких сторінок їхнього спільного історичного минулого та критична оцінка деякими сусідніми державами окремих положень ухваленого парламентом України Закону «Про освіту».

В Україні зазначені процеси доповнюються «міні-революцією» на місцевому рівні – формуванням нових спільнот (територіальних громад).

Як оцінювати новітні форми внутрішньодержавної та транскордонної соціально-територіальної ідентичності? Як вони можуть позначитися на економічному й політичному розвитку України та її відносинах із сусідніми державами?

Обговорення цих та інших важливих проблем актуалізації нових форм соціальної ідентичності відбудеться на засіданні круглого столу «Почути один одного: транскордонність і нові форми соціальної ідентичності», який відбудеться в залі засідань Вченої ради Ужгородського національного університету 22 січня 2018 року з 14:30 до 16:30 (м. Ужгород, пл. Народна, 3).

Учасниками дискусії будуть представники органів місцевої влади, провідні науковці, що представляють різні регіони України, викладачі та аспіранти вітчизняних вищих навчальних закладів. Серед них:

• президент Соціологічної асоціації України, ректор Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академік НАН України Віль Савбанович Бакіров;
  • член-кореспондент НАН України, директор Інституту соціології, психології та соціальних комунікацій Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор історичних наук, професор Володимир Борисович Євтух;
  • завідувач відділу методології та методів соціології, заступник директора з наукової роботи Інституту соціології НАН України, доктор філософських наук, професор Євген Іванович Головаха;
  • завідувачка кафедри правознавства, соціології та політології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, академік АН вищої школи України, Президент Української асоціації дослідників освіти (УАДО – UERA), доктор соціологічних наук, професор Світлана Андріївна Щудло;
  • віце-президент Соціологічної асоціації України, завідувачка кафедри соціології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академік АН вищої школи України, голова Харківського відділення САУ, доктор соціологічних наук, професор Людмила Георгіївна Сокурянська;
  • віце-президент Соціологічної асоціації України, професор кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка, доктор соціологічних наук Наталія Йосипівна Черниш;
  • професор кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, академік АН вищої школи України, доктор соціологічних наук Лариса Михайлівна Хижняк;
  • доцент кафедри соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат соціологічних наук Ольга Аркадіївна Філіппова;
  • асистент кафедри методології та методів соціологічних досліджень Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат соціологічних наук Людмила Леонідівна Юзва;
  • доцент кафедри соціології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат соціологічних наук Олександр Сергійович Голіков;
  • проректор Ужгородського національного університету, доктор політичних наук, професор Мирослава Олександрівна Лендьел;
  • заступник Ужгородського міського голови Олександр Павлович Білак;
  • декан факультету суспільних наук УжНУ, доктор політичних наук, професор Юрій Олександрович Остапець;
  • завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Ужгородського національного університету, доктор філософських наук, професор Федір Федорович Шандор;
  • завідувач кафедри міжнародних економічних відносин УжНУ, доктор економічних нау, професор Володимир Панасович Приходько ;
  • голова правління Агенства місцевого розвитку та інформаційних ресурсів «Європоліс», кандидат фізико-математичних наук, доцент Олег Васильович Лукша ;
  • радник дирекції Національного Інституту стратегічних досліджень при Президентові України, кандидат історичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України Світлана Іванівна Мітряєва.

Модератор круглого столу – завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, директор Інституту транскордонного співробітництва, доктор соціологічних наук Сергій Іванович Устич.

The event is finished.