Четвер, 27.07.17, 03:46 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Наукові форуми

Географи УжНУ провели VIII Міжнародну науково-практичну конференцію на базі НПП «Синевир»
Учасники конференції

Днями географічний факультет Ужгородського університету провів уже VIII Міжнародну науково-практичну конференцію «Нові технології в геодезії, землевпорядкуванні, лісовпорядкуванні та природокористуванні». Цьогоріч традиційний форум відбувся не в Ужгороді, як зазвичай, а у Міжгірському районі на базі Національного природного парку  «Синевир».

Під час конференції

Серед співорганізаторів конференції – Науково-дослідний геодезичний, топографічний і картографічний інститут (Чеська республіка), Вігорлатська обсерваторія та Астрономічна обсерваторія на Колоницькому плато (Словаччина), Головне управління держгеокадастру в Закарпатській області, Державне підприємство «Закарпатський геодезичний центр», Національний природний парк «Синевир» та група енергетичних компаній «РЕНЕР».

«На пленарному засіданні, у трьох секціях та за круглим столом порушили важливі питання, що стосуються всіх напрямів географії. Докладно розглянули чимало аспектів гідрології та кадастру, обговорили державні стандарти геодезії, ділилися думками щодо новітніх джерел альтернативної енергетики, а також згадали про цінні ліси Закарпаття та методи їх збереження», – розповів декан географічного підрозділу вишу Іван Калинич.

Під час конференції

За словами організаторів, до найважливішої для факультету наукової події року долучається все більше і більше учасників. Цієї осені на Закарпаття прибули провідні науковці Херсону, Запоріжжя, Одеси, Сум, Івано-Франківська, Львова, Луцька, Дніпра, а також Молдови, Чехії та Словаччини. Було представлено понад 70 доповідей, що здебільшого стосувалися геодезії.

Після плідної роботи та жвавих дискусій гості вирушили на екскурсії.

На Синевирі
Під час екскурсії

Спершу насолодилися прогулянкою навколо озера Синевир, помилувавшись панорамою Карпат та посмакувавши свіжим гірським повітрям, науковці вирушили до Колочави, де відвідали унікальний музей просто неба «Старе село». На завершення науковці геофаку УжНУ запросили своїх колег відвідати єдиний в Україні та Європі реабілітаційний центр бурого ведмедя.

Степан Поп

Завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Степан Поп зізнався, що враження від конференції чудові, проте інфраструктура в Міжгір’ї його розчарувала та дуже засмутила, адже «перлина Закарпаття повинна приваблювати туристів, а не лякати їх недбалістю місцевих чиновників». Та, незважаючи на всі труднощі в організації, науковий форум пройшов успішно і став майданчиком для обміну досвідом серед учених-географів.

Віце-президент Українського товариства геодезії та картографії нагородив науково-педагогічний колектив географічного факультету УжНУ грамотою за багаторічну роботу з підготовки висококваліфікованих фахівців та організацію Міжнародної науково-практичної конференції.

Віра Лабич

Наукові форуми | 21.10.16 | Додав Г_Кришiнець | 513 | 0.0/0