Інформатики УжНУ активно пропагують рідний виш по всій Україні

Факультет інформаційних технологій запрошує на навчання абітурієнтів, які прагнуть стати фахівцями з ІТ-технологій!

Інформатики УжНУ активно пропагують рідний виш по всій Україні
З 27 червня по 5 липня в місті Кременчук відбулася ІІІ Всеукраїнська Літня комп’ютерна школа, в якій взяло участь понад 80 кращих учнів-інформатиків з України, які мали можливість прослухати лекції визначних фахівців-інформатиків. Нашу область представляла команда з 10 учнів.

Зауважимо, що кількість закарпатців у таких заходах з року в рік зростає. Якщо два роки тому учнів із Закарпатської області тут не було зовсім, а в минулому – тільки троє, то цьогоріч уже 10. Це показує позитивну тенденцію зацікавленості наших молодих краян новітніми комп’ютерними технологіями.

Лектори школи

Серед лекторів ІІІ Всеукраїнської Літньої комп’ютерної школи Ужгородський університет гідно представляли завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій ФІТ, доцент Олександр Міца та студент ІV курсу факультету інформаційних технологій Сергій Оришич.

Заняття в Літній школі проходили динамічно й цікаво: вранці досвідчені педагоги проводили лекційні майстер-класи для слухачів школи, після того пропонували їм розв’язувати відповідні задачі різного ступеню складності. Через велику кількість учасників молоді інформатики працювали у трьох лігах, розділених за рівнем знань слухачів.

Нагородження переможців Кубка Кременчука

Своєрідним підсумком Літньої школи став Кубок Кременчука з програмування. Диплом І ступеня серед учасників першої ліги одержав молодий закарпатець Станіслав Томаш. Цей диплом є серйозною заявкою на призові місця у майбутній міжнародній учнівській олімпіаді з інформатики.

Слухачі школи прослухали лекції з таких тем: теорія ігор, динамічне програмування, моделювання, оптимізація динаміки, ігрові задачі на графах, обчислювальна геометрія та інші.

Під час закриття Літньої школи

Родзинкою таких заходів є не тільки пропаганда знань з алгоритмічного програмування, а й заохочення до вступу в Ужгородський університет. Так, цього року вступати до магістратури факультету інформаційних технологій виявив бажання один з лекторів Літньої школи – золотий медаліст міжнародної олімпіади з програмування, випускник-бакалавр КНУ ім. Т.Г. Шевченка, майбутній лектор Літньої школи з програмування в Ужгороді  Сергій Нагін. На перший курс факультету інформаційних технологій вступатиме Роман Деркач – випускник Полтавської обласної спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів, срібний призер IV етапу Всеукраїнської олімпіади з програмування.

За інфомацією завідувача кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін,
доцента О.Г. Лавера