Кафедра військової підготовки урочисто відзначила День Збройних сил України

26-м найуспішнішим юнакам і дівчатам першого випуску кафедри урочисто вручили погони молодшого лейтенанта

Початок дня військової підготовки в УжНУ сьогодні, 8 грудня, став для представників наймужнішого підрозділу нашого вишу по-справжньому піднесеним. У конференц-залі «зеленого» корпусу влаштували захід, приурочений до 26-ї річниці Збройних сил України, яку святкували в державі 6 грудня .

Символічно, що саме 26 юнаків і дівчат першого випуску кафедри військової підготовки продемонстрували високі успіхи в навчанні. Тож сьогодні їм урочисто вручили погони молодшого лейтенанта. А загалом торік військовий підрозділ Ужгородського національного університету завершило понад 100 осіб.

За два роки існування кафедра зробила помітний крок уперед, і нині військовий фах тут здобуває близько 250 осіб. Навчальний процес забезпечує високопрофесійний колектив, готовий поділитися досвідом. Про це свідчить і те, що під час нинішнього зібрання відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» нагородили викладача кафедри військової підготовки, полковника Володимира Коршунова.

Захід розпочала помічниця завідувача підрозділу Василина Манівчук: «Моя земля не стане на коліна, загарбнику не здасться у полон. Бо ця земля — то рідна Україна, і нам із нею дуже пощастило. Вітаємо Збройні сили! Хай пісня бойова летить на крилах, за їхню мужність, жертовність святу увесь народ підхопить пісню ту!»

Відтак пролунав Державний Гімн і присутніх вітав завідувач кафедри військової підготовки, полковник Василь Олійник: «Шановні друзі! Сердечно вітаю з Днем Збройних сил України. Пишаємося нашим військом, довіряємо йому. Наче знову відроджена, в умовах війни українська армія пройшла випробування, зміцніла, набула безцінного бойового досвіду й упевненості в силах, зламала загарбницькі плани озброєного до зубів ворога».

Василь Васильович наголосив, що військова кафедра УжНУ активно долучається до вдосконалення армії, виховуючи покоління свідомих громадян.

«Ефективна робота нашого підрозділу — заслуга керівництва університету, викладачів, студентів, які є істинними патріотами», — відзначив В.Олійник.

Очільник підрозділу подякував колегам і вихованцям за внесок у спільну справу, побажав миру, віри в силу держави, добробуту та богатирського здоров’я.

Відтак старший викладач кафедри, підполковник Ігор Єськін оголосив наказ міністра оборони України про надання першим випускникам первинних офіцерських звань – молодших лейтенантів запасу.

Цей момент заступник військового комісара Закарпатського ОВК, полковник Петро Марко назвав історичним для історії колективу кафедри й звернувся до випускників: «Офіцерське звання, яке ви здобули, дає широкий спектр можливостей для працевлаштування в Збройних силах України та інших силових формуваннях».

П.Марко закликав випускників продовжувати військову кар’єру й порадив брати за приклад уродженця Закарпаття Івана Свиду, який свого часу був начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем Збройних сил України.

Відтак із нагоди свята вручили грамоти найуспішнішим вихованцям кафедри військової підготовки. Також оголосили найкращі за підсумками навчального семестру взводи. Ними стали 201-й та 202-й взводи спеціальності «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів» (командири Аліна Ченюк і Олеся Гапак), а також 204-й взвод «Бойового застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії» на чолі з Віталієм Маричем.

До святкування активно долучилися студенти природничо-гуманітарного коледжу УжНУ. Пісенними номерами потішили Христина Демків та Яна Голінка. Лідія Мигалега декламувала поезію.

Урочисте зібрання завершили Гімном України.

Ольга Брайлян
Фото, відео Роберта Паппа