Кафедра фізики напівпровідників УжНУ має спонсорську підтримку американської компанії

Каліфорнійська фірма «Integrated Device Technology, Inc.» передала нашому підрозділу понад 600 надсучасних мікросхем пам’яті різного типу, комерційна вартість яких перевищує 20 000$

Кафедра фізики напівпровідників Ужгородського національного університету продовжує плідну співпрацю зі всесвітньовідомими компаніями – виробниками електронних компонент. Завдяки налагодженим контактам нещодавно кафедра отримала спонсорську допомогу від американської фірми «Integrated Device Technology, Inc.».

Двадцять перше століття не випадково називають віком цифрових технологій. Дедалі більше обладнання – з електронним цифровим «начинням», яке надає звичайним речам нових, незвичайних якостей. Завдяки цьому чимало з них дістають статус «розумних» (Smart). Пригадаймо бодай «розумний» телефон, телевізор, холодильник, пилосос тощо. Всі ці пристрої через  комп’ютерне керування перебирають на себе функції, які раніше виконувала людина. Вже не дивуємося, що автомобілі навчилися самостійно паркуватися та їздити в автономному режимі, робот-пилосос сам прибирає, а холодильник (правда, поки ще не у нас) робить замовлення продуктів. Усі ці «розумні» речі потребують для своєї роботи елементи пам’яті, яка зберігає в цифровому вигляді програму керування, тимчасові дані та ін. Тому майбутній інженер чи вчений повинен орієнтуватися у величезному світі систем пам’яті. Які вони тільки не бувають: статична (SRAM), динамічна (DRAM), енергонезалежна (NVRAM), багатопортова (Multi-Port Memory), пам’ять типу «першим зайшов і першим вийшов« (FIFO), «першим зайшов і останнім вийшов» (FILO або STACK) та багато інших.

Для ознайомлення студентів кафедри фізики напівпровідників з особливостями будови, використання та розробки різних типів пам’яті було вирішено започаткувати навчальний курс щодо  пристроїв запам’ятовування. Спонсорську підтримку в цьому надала американська компанія «Integrated Device Technology, Inc.» – передала кафедрі понад 600 надсучасних мікросхем пам’яті різного типу, комерційна вартість яких перевищує 20 000$. На їх основі буде розроблений цикл лабораторних робіт вказаного курсу.

Для довідки
Integrated Device Technology, Inc. заснована 1980 року зі штаб-квартирою в Сан-Хосе (Каліфорнія, США). На тепер число працівників становить близько 1800 по всьому світу. Компанія розробляє рішення системного рівня, які дозволяють оптимізувати високотехнологічні інновації клієнтів. Integrated Device Technology, Inc. є лідером у таких напрямках ринку, як радіочастотні рішення; системи синхронізації; бездротова передача енергії; системи цифрової комутації; комплексні рішення обробки змішаних сигналів для зв’язку, обчислювальної техніки і побутової електроніки, автомобільних і промислових сегментів. Ці продукти використовуються для розробки в таких сферах, як 4G-інфраструктури, мережеві комунікації, хмарні центри обробки даних і управління живленням для комп’ютерів і мобільних пристроїв. Сегмент зв’язку компанії пропонує своїм користувачам радіочастотні пристрої, цифрові логічні мікросхеми, пам’ять типу «першим зайшов і першим вийшов» (FIFO), інтегровані комунікаційні процесори, статичну пам’ять з довільним доступом (SRAM), багатопортову пам’ять (Multi-Port Memory) та інше.

За інформацією завідувача кафедри фізики напівпровідників,
члена-кореспондента НАНУ, професора Юліана Височанського
та доцента Олександра Молнара