Клуб літературних дебютів відзначив 10 років

У ювілейний вечір презентувалися Марія Трунова та Аля Ціхоцька – студентка стоматологічного факультету

Дебютанти на 10-річчі клубу
24 жовтня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка було людно. Тут презентували свою творчість нові дебютанти й вихованці клубу за 10 років.

За словами ведучої вечора Оксани Шляхти, за десятиріччя ініціацію в світ літератури пройшли близько півсотні творчих людей, більшість із яких досі пише.

Марія Трунова та Аля Ціхоцька

У ювілейний вечір випала нагода презентувати свої вірші двом дебютанткам – Марії Труновій та студентці-стоматологу Алі Ціхоцькій. Марія презентувала вірші зі збірки «Небо в квадраті» та демонструвала свої фотороботи. Дівчина принципово пише неримовані тексти, любить подорожувати й спостерігати збоку.

Спокійній, подекуди елегійній ліриці Марії Труновій «опонувала» вибухова Аля Ціхоцька із емоційними віршами, що нагадують потік свідомості. Юна студентка стоматологічного факультету УжНУ пише кілька останніх років, активно виступає на літературних читаннях. Хустянка вважає себе поетичним терористом, а із творчою групою «Метаграм» намагається протидіяти постмодернізму.

Олександра Ігнатович

За словами доцента кафедри української літератури УжНУ Олександри Ігнатович, презентована поезія пронизана відчуттями болю і відповідно гніву. Літературознавець порадила Алі Ціхоцькій спробувати свої ритмічні тексти, близькі до репу, поєднати з музикою.

Крім нових дебютантів, виступили вже відомі публіці клубу літературних дебютів «Нові імена» автори. Ганна Данканич виконала романс і зачитала кілька поезій. Весняне відкриття клубу, викладач факультету інформаційних технологій Василь Лавер представив нове оповідання. Своїми віршами під гітару приємно порадували студентка-філолог Неля Остапів та викладач стоматологічного факультету Мирослав Гончарук-Хомин.

Ювілейний вечір дебютів закінчився неформальним спілкуванням і фото на пам’ять.

Іванка Когутич – для Медіацентру УжНУ