Загальнонаціональні та обласні пріоритети і завдання обговорили учасники консультації щодо цілей сталого розвитку до 2030 року

Від Ужгородського університету у заході взяли участь професор Сергій Устич, доцент Ганна Мелеганич та ст. викладач Маріанна Колодій

Нещодавно представництво Організації Об’єднаних Націй в Україні в рамках проекту програми «Консультація щодо адаптації та локалізації порядку денного розвитку до 2030 року та 17 цілей сталого розвитку в Україні» провели в Ужгороді обласну консультацію.

Зокрема, обговорили національні пріоритети та завдання відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Перетворення нашого світу: Порядок денний розвитку у галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Сергій Устич

У консультації взяли участь представники органів влади, громадянського суспільства, наукового середовища та бізнесу Закарпаття. Від Ужгородського університету в заході взяли участь в. о. завідувача кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій професор Сергій Устич, директор Ресурсного центру зі сталого розвитку доцент  Ганна Мелеганич та директор Центру гендерної освіти Маріанна Колодій.

Найбільш пріоритетними цілями сталого розвитку для України учасники Регіональної консультації у Закарпатській області визнали такі (визначивши їх у трьох групах):

• Сприяння поступальному, всеохопному та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх ((8)див. Довідку);
  • Створення стійкої інфраструктури, сприяння всеохопній і сталій індустріалізації та інноваціям (9);
  • Сприяння побудові миролюбного й відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних та заснованих на широкій участі інституцій на всіх рівнях (16).

Мар’яна Колодій

Три цілі були відібрані у двох групах:

• «Міцне здоров’я» (3);
  • «Міста та спільноти, що живуть за принципом сталого розвитку» (11);
  • «Забезпечення життя на землі» (15).

Ще три цілі були визнані пріоритетними тільки в одній групі кожна:

• «Подолання бідності» (1);
  • «Якісна освіта» (4);
  • «Співпраця заради досягнення цілей» (17).

Для нашої області найпріоритетнішими цілями сталого розвитку учасники Регіональної консультації у Закарпатській області майже одностайно (у чотирьох групах) обрали такі:

Ганна Мелеганич
  • Сприяння поступальному, всеохопному та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх (8);
  • Забезпечення відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст і населених пунктів (11);
  • Захист та відновлення екосистем суші та сприяння їх раціональному використанню, раціональне лісокористування, боротьба з опустелюванням, припинення і повернення назад (розвертання) процесу деградації земель та зупинка процесу втрати біорізноманіття (15).

Ціль № 9 «Інфраструктура та інновації» стала пріоритетною у двох групах.

Ще чотири цілі були визнані пріоритетними тільки в одній групі кожна:

• «Міцне здоров’я» (3).
  • «Скорочення нерівності» (10).
  • «Відповідальне споживання» (12).
  • «Співпраця заради досягнення цілей» (17).

Учасники консультацій також пропонували програми, що сприятимуть втіленню цілей та визначали відповідальних.

За інформацією Центру сталого розвитку УжНУ