На гуманітарно-природничому факультеті святкували День угорської дипломатії

Студентам влаштували зустріч з працівниками Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Дейнешем Балогом та Міклошем Ноттом

На гуманітарно-природничому факультеті святкували День угорської дипломатії

На початку 2016 року Вчена рада УжНУ затвердила в структурі гуманітарно-природничого факультету з угорською мовою навчання Центр дослідження європейської інтеграції та національних меншин. Саме директор підрозділу Єва Кіш та її заступник Василь Беликанич стали ініціаторами відзначення Дня угорської дипломатії.

Днями відбувся перший захід у рамках діяльності центру, який приурочили до Дня угорської дипломатії. Свято відзначають 19 листопада, починаючи з 2012 року. Дата символічна: саме цього дня відбувся перший з’їзд монархів у Вишеграді 1335 року. Угорщина визнала цей день як зв’язок між минулим і майбутнім, адже вишеградська співпраця існує з тих давніх часів дотепер. Нині – як центральноєвропейська організація, у котрій успішно співпрацюють Польща, Угорщина, Чехія та Словаччина.

Дейнеш Балог та Міклош Нотт

Організатори вирішили пов’язати дату безпосередньо з навчальним процесом. Тема є актуальною, адже вже третій рік поспіль на базі факультету функціонує спеціальність «Міжнародні відносини». Тут навчають аташе, перекладачів, дипломатів, консулів. Єва Бернатівна та Василь Васильович улаштували студентам зустріч зі знавцями своєї справи – консулами Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Дейнешем Балогом та Міклошем Ноттом.

Студенти теж не залишилися осторонь, влаштували фотовиставку зі світлинами відомих дипломатів та історичних постатей, підготували короткі факти з біографії людей, що зображені на фото. Тут можна побачити Маргарет Тетчер, Вінстона Черчилля, Нельсона Манделу, Андрія Громико. А одну фотораму студенти вирішили залишити пустою, так би мовити, інкогніто – як символ того, що будь-хто з них може доповнити цей ряд відомих постатей.

Учасники заходу

Після вступного слова й відкриття фотовиставки, продовжили захід у книгозбірні імені Берчені. Запрошені гості розповіли студентам про реальні консульські обов’язки. Ішлося не про суху теорію, а конкретні випадки, які траплялися за час роботи поважних консулів.

Дейнеш Балог, Міклош Нотт та Єва Кіш

Розказували про свою роботу в різних містах світу, згадали і Бонн, і Відень, і Брюссель. Відтак студенти жваво реагували на почуте, ставили безліч запитань, довго не відпускаючи гостей.

На завершення пані Кіш підсумувала: «Дякую за змістовні доповіді нашим гостям. Спасибі всім студентам за те, що долучилися до заходу й проявили себе якнайкраще. Нехай це свято дипломатії стане доброю традицією нашого підрозділу. І з кожним роком нехай зростає як число запрошених гостей, так і кількість студентів і співробітників нашої сфери, аби дискусії ставали ще більш жвавими!»

Агнеса Сабелко
для Медіацентру УжНУ