Математики пожертвували частинку себе, щоб допомогти іншим

Студенти разом із заступником декана з виховної роботи Павлом Мулесою навідалися в Закарпатську обласну станцію переливання крові

Математики пожертвували частинку себе, щоб допомогти іншим
Питання донорства – справа добровільна і усвідомлена. Наші студенти-математики – люди чуйні, тож добре розуміють, якою поміччю для інших може обернутися краплина їхньої крові. Тож разом із заступником декана з виховної роботи Павлом Мулесою навідалися в Закарпатську обласну станцію переливання крові.

Лариса Рикавець

До здавання крові слід підготуватися заздалегідь: за два дні до цього не вживати алкоголю, не приймати ліків упродовж місяця, не мати татуювань чи пірсингу, термін яких – менше року, і важити за 50 кілограмів (насправді протипоказань більше).

Тож, як з’ясувалося, донорами змогли стати не всі, хто прийшов. Відтак – реєстрація, попередній відбір крові та визначення групи і резус-фактору. До здавання «гідними» виявилося п’ятеро математиків, хоч охочих було значно більше.

Ася Свид

Багато хто прийшов на станцію переливання вперше і, зрозуміло, нервується. Третьокурсниця Лариса Рикавець теж донором раніше не була, але зізнається, що прийшла, бо таким чином хоче допомогти людям: «Весь персонал центру переливання крові дуже привітний – це приємно й налаштовує на спокій та позитив. А коли здавала кров, мене постійно питали, як почуваюся. Думаю, ще не раз долучуся до такої акції».

А от четвертокурсниця Ася Свид кров здати не змогла, втім каже, що однаково прийде ще: «Уже давно хочу долучитися до донорства, але завжди щось перешкоджає: то вага недостатня, тепер гемоглобін… Проте рада, що вдалося влаштувати таку акцію в нас на факультеті. Хоч людей зібралося небагато, вважаю, це дуже потрібна й корисна справа: якщо кров допоможе врятувати бодай одне життя, то ми це зробили недарма!»

Ксенія Шокіна,
фото Асі Свид