Матфак запровадив безплатні курси програмування для всіх охочих

Молодь зможе дізнатися, як створювати веб-сторінки, опанує основи конструювання динамічних сайтів, навчиться створювати мобільні додатки

Матфак запровадив безплатні курси програмування для всіх охочих
7 вересня на математичному факультеті відбулося перше заняття на курсах програмування. Здобути актуальні нині навички можуть не лише студенти-математики, а й школярі старших класів.

Курси розраховані на три місяці. Базуються вони на відеоуроках, очні ж заняття відбуваються раз на тиждень, де з досвідченим фахівцем можна проаналізувати вивчене дистанційно, відшліфувати те, що викликало труднощі, на практиці.

Під час онлайн-уроку

Перше заняття викликало чималий інтерес: цікавих зібралося стільки, що заледве вмістилися в аудиторії.

Розпочав заняття доцент кафедри прикладної математики і кібернетики Микола Маляр: він наголосив, що майбутні ІТ-спеціалісти повинні розвивати в собі самодисципліну й здатність навчатися самотужки. Викладач матфаку Павло Мулеса висвітлив план роботи і завдання на перший тиждень. Програміст із Копенгагена Олександр Скакунов розповів слухачам у режимі онлайн-трансляції про свій шлях розвитку від звичайного випускника до успішного високооплачуваного ІТ-спеціаліста. Відтак в інтерактивній бесіді зі слухачами уточнив, які галузі ІТ найбільше їх цікавлять.

Павло Мулеса

«Всі завдання й потрібна теорія для їх виконання доступні в онлайн-режимі у зручний час, тому відвідувати заняття щотижня не обов’язково. Збиратися будемо, щоб обговорити, кому що не вдалося виконати або що не зовсім зрозуміло з відеоуроків», – зауважує Павло Мулеса.

Важливо, що курси безкоштовні. Завдяки ним молодь зможе дізнатися, як створювати веб-сторінки мовою HTML, опанує основи конструювання динамічних сайтів, керування базами даних, навіть навчиться створювати мобільні додатки.

Настя Дзямко

Першокурсниця Настя Дзямко вже виявляє активний інтерес до життя факультету, зокрема вирішила скористатися й можливістю позайматися на щойно відкритих курсах. Дівчина каже: «Програмуванням я почала цікавитися з 10 класу, власне, тому й пішла на математичний. Відповідні курси – це змога здобути за доволі короткий час бодай базові знання. Перспективність цієї сфери діяльності безсумнівна, тому хочу якнайшвидше почати програмувати. Особливо мені сподобалася ідея організації професійної команди. Неодмінно приходитиму й надалі!».

Усе, що засвоять, слухачі зможуть підтвердити не лише здобутими знаннями, а й сертифікатом про закінчення курсів програмування.

Ксенія Шокіна
Фото Асі Свид