На відділенні журналістики філфаку УжНУ днями провели психологічний тренінг під назвою «Мотиваційні постери», метою якого було налагодження дружніх стосунків між курсами, розкриття психологічних особливостей молоді, інтересів та джерел натхнення.
У заході взяли участь магістранти-журналісти та студенти ІІ курсу спеціальності «Реклама та зв’язки з громадськістю».
Автором ідеї такої зустрічі стала декан філологічного факультету, доцент кафедри журналістики Галина Шумицька. Також до тренінгу долучилася академнаставник п’ятикурсників і, за словами студентів, один із улюблених викладачів – доцент Леся Поліха.

Протягом кількох місяців майбутні випускники досліджували університетське життя «підопічних» у межах дисципліни «Моніторинг навчального процесу». Підсумковим етапом співпраці з другокурсниками-рекламістами стало виготовлення мотиваційних постерів. У комфортних умовах старші студенти ділилися досвідом із молодшими колегами.

Мотивація, фарби та дзвінки мамі: на тренінгу в УжНУ розкривали психологічні особливості студентів (ФОТО)За невеликий проміжок часу після знайомства журналісти помітили, що рекламісти дуже різні, у кожного є велике майбутнє, але, щоб рухатися вперед, завжди потрібно мати мотивацію, про яку, власне, і говорили.

Свої життєві кредо спудеї зобразили максимально яскраво, використовуючи у виготовленні постерів кольорові олівці та фарби. Після завершення малювання студенти та викладачі презентували роботи, поділившись думками і враженнями.

Мотивація, фарби та дзвінки мамі: на тренінгу в УжНУ розкривали психологічні особливості студентів (ФОТО)Приємною частиною зустрічі стало спільне чаювання. «Нагодували, напоїли, потішили»,  – так про захід відгукнувся один із другокурсників. Хтось порівняв це зі шкільним уроком малювання, адже така атмосфера дещо відрізняється від звичних занять в університеті.

Проте чай із печивом не стали завершенням дійства – кульмінація була попереду.

Важливим етапом спільної підсумкової роботи та розкриття внутрішнього світу кожного виявилася акція «Подзвони своїй мамі». Студенти телефонували батькам зі словами: «Я тебе люблю».

Складність полягала в тому, щоб насмілитися «оголити» почуття на публіку, адже телефонувати потрібно було з увімкненим гучномовцем. Як виявилося, в багатьох сім’ях не заведено зізнаватися в почуттях часто. Така інтимна атмосферна в декотрих учасників тренінгу викликала навіть сльози.

Акція є досить поширеною в Європі, тому корисний досвід перейняли й ужгородські студенти. А головне – після публічного розкриття почуттів у багатьох сім’ях побільшає теплоти і любові.

Наостанок п’ятикурсники зуважили, що рідний університет – це велика скарбниця можливостей, дорога у творчість, знання та світле майбутнє. Магістранти зізналися, що стоять на порозі з «храму життя» і, оглядаючись назад, розуміють, що за час студентства всі можливості обов’язково потрібно використовувати, чого й побажали молодшим колегам.

Присутні поділилися приємними враженнями одне з одним та зізналися, що тренінг виявився надзвичайно емоційним, «смачним», кольоровим і теплим.