З юридичного факультету стартував цикл неформальних зустрічей керівництва вишу з викладацькими колективами

Ярослав Лазур
Як уже повідомляв офіційний сайт вишу, днями на юридичному факультеті відбулася зустріч ректора УжНУ Володимира Смоланки, а також проректорів Олександра Сливки й Олександра Рогача, з викладацьким колективом. На порядок денний винесли найбільш актуальні й проблемні питання, що турбують працівників.

Розпочав зустріч декан юрфаку Ярослав Лазур. Професор озвучив три головні блоки питань, які потребували обговорення. По-перше, йшлося про викладацький колектив, роботу науковців, яка, зрозуміло потребує фінансової підтримки від університету. По-друге, гострою є проблема щодо умов праці. «Головне, на що варто звернути увагу, – це ремонт. Більша частина будівлі факультету нині вже доволі охайна, але є такі речі, які потребують вирішення тут і тепер. Нам не вистачає приміщень. Ідеться не тільки про аудиторний фонд, а й про кабінети для нормального функціонування кафедр», – прокоментував ситуацію декан. Третій сегмент, який варто обговорити, – реформа юридичної освіти.

Володимир Смоланка

Відтак виступив ректор УжНУ Володимир Смоланка, відреагувавши на найбільш болісні питання. Зокрема, наголосив на тому, що з наступного року планується капітальний ремонт споруди, а саме – заміна даху, реконструкція фасаду, побудова нової котельні, яка дозволить значно скоротити витрати на енергоресурси.

Куратор факультету й проректор з навчально-виховної роботи Олександр Рогач звернув увагу слухачів на фінансовий бік, відзвітувавши про витрати й надходження до бюджету університету за останній рік. Також проректор наголосив, що юридичний факультет – один із найбільш прибуткових в УжНУ, а тому забезпечення якісних умов для продуктивної академічної роботи тут – для університету пріоритет номер один.

Перший проректор УжНУ Олександр Сливка оголосив про впровадження своєрідного експерименту на юрфаку. Полягає він у тому, що факультет повинен сам визначати, якої суми коштів потребує і самостійно нею розпоряджатися. За словами проректора, таким чином витрати будуть скорочуватися за рахунок цільового використання фінансових ресурсів університету: «Мета полягає в тому, аби в нас більше не було напрямків із від’ємним балансом. Це потрібно, аби навчитися «факультетно» управляти факультетом».

Завершилася зустріч жвавою дискусією щодо озвучених питань та варіантів вирішення найбільш нагальних потреб юрфаку вже найближчим часом. Керівництво зауважило, що зустрічі схожого формату відбуватимуться на всіх факультетах Ужгородського національного університету.

Таня Боць,
відео Віталія Завадяка