На ФМПМБ організували брифінг до Дня українського дипломата

Вітаємо працівників дипломатичної служби!

На ФМПМБ організували брифінг до Дня українського дипломата
Уже вдруге в малому конференц-залі факультету міжнародної політики, менеджменту та бізнесу за круглим столом підбили підсумки зовнішньополітичної діяльності України за рік. Приурочили брифінг до Дня працівників дипломатичної служби.
На ФМПМБ організували брифінг до Дня українського дипломата

Ініціювали захід Інформаційний центр ЄС в УжНУ, Центр міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції УжНУ, кафедра міжнародних студій та суспільних комунікацій ФМПМБ, Громадська ліга «Україна-НАТО». Модератором виступив заступник голови Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО», професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ігор Тодоров.

Ігор Ярославович повідомив про імплементацію рішень Варшавського саміту НАТО 2016 р., акцентувавши увагу на можливості збереження та посилення суверенітету держави залежно від продовження стратегічного партнерства з НАТО з метою дальшого членства.

Декан ФМПМБ, професор Іван Вовканич зауважив: «З початком російської агресії фактично розпочалася Четверта світова війна (під Третьою –розуміє холодну війну. – Авт.). Росія активно створює нормативну базу для залучення до власних збройних сил найманців зі всього пострадянського простору».

На ФМПМБ організували брифінг до Дня українського дипломата

Завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, Надзвичайний і Повноважний посол, професор Сергій Устич зауважив, що процеси глобалізації спонукають також до глобалізації міжнародної безпеки: «Жодна з наявних систем не є досконалою, проте саме НАТО, по суті, залишається єдиною ефективною системою міжнародної безпеки». Сергій Іванович доповнив виступ спогадами про роботу Послом в Чеській Республіці під час знакового Празького саміту Альянсу 2002 року.

Про перспективи європейської інтеграції України інформував доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Юрій Мателешко. Двосторонні відносини України з країнами ЄС (зокрема з сусідніми), США, Китаєм, Канадою обговорили експерти Віталій Андрейко, Юрій Копинець, Анна Мелеганич, Наталія Тодорова, Михайло Шелемба.

На ФМПМБ організували брифінг до Дня українського дипломата

Насамкінець викладачі відповіли на питання присутніх. Крім брифінгу, також організували інформаційний день НАТО в Ужгороді.

Ольга Брайлян