На найжіночнішому факультеті говорили про репродуктивне здоров’я

Основну увагу Ірина Пацкань сконцентрувала на питаннях важливості контрацепції у сучасному світі та уникнення захворювань, що передаються статевим шляхом

На найжіночнішому факультеті говорили про репродуктивне здоров’я
3 квітня дівчата-філологи мали незвичну лекцію. До підрозділу завітала головний акушер-гінеколог Закарпатської області, доцент кафедри охорони материнства та дитинства УжНУ Ірина Пацкань.
На найжіночнішому факультеті говорили про репродуктивне здоров’я

Наголосивши на вагомості збереження репродуктивних функцій і здоров’я нації, гостю представила заступник декана з виховної роботи філфаку Оксана Кузьма.

Відтак Ірина Пацкань виступила з презентацією. Насамперед повідомила про основні аспекти дотримання правильного способу життя, права людини, пов’язані з репродуктивним здоров’ям (право на охорону здоров’я, на бажану дитину, усвідомлений вибір, одержання послуг щодо планування сім’ї).

Приголомшливими для присутніх виявилися названі лекторкою дані статистики: тільки 5 % юнаків і дівчат застосовують надійні методи контрацепції, половина всіх вагітностей не планується, щорічно роблять аборти 4 мільйони молодих жінок…

На найжіночнішому факультеті говорили про репродуктивне здоров’я

Ішлося також про ризик захворювань, що передаються статевим шляхом. За підрахунками фахівців, у світі щоденно відбувається близько 365 тисяч таких уражень.

Ірина Пацкань говорила також про анатомічні особливості жіночого організму, процес запліднення, параметри нормального менструального циклу. Медик акцентувала також на тому, що слід систематично консультуватися з лікарями.

Основну увагу було сконцентровано на важливості контрацепції у сучасному світі, де нині, за словами гості, пандемія венеричних інфекцій. Присутніх поінформували також про різноманіття методів захисту при контактах із партнерами, визначили засоби, оптимальні для студентів. Крім того, окреслили переваги й недоліки регулярної та екстреної контрацепції.

Насамкінець Ірина Іванівна наголосила на важливості догляду за своїм тілом і додала: «Бажаю, щоб ваш вибір був правильним та обґрунтованим, сексуальні стосунки – приносили тільки задоволення, а діти хай будуть бажані і здорові».

Ольга Брайлян