На словацькому відділенні філфаку урочисто відкрили оновлену аудиторію

Ініціатор ремонту – викладач кафедри Мартін Беніковський – виділив на роботу власні кошти, заручившись також підтримкою небайдужих студентів

На словацькому відділенні філфаку урочисто відкрили оновлену аудиторію
26 вересня на філологічному факультеті Ужгородського університету відбулася довгоочікувана подія для студентів та викладачів кафедри словацької філології – урочисте відкриття оновленої 427-ї аудиторії.

На словацькому відділенні філфаку урочисто відкрили оновлену аудиторію

Викладач Мартін Беніковський, генконсул Янка Бур’янова та проректор Мирослава Лендьел

На захід завітали почесні гості – генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова та проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. Вони привітали структурний підрозділ з маленькою перемогою, після чого слово взяла завідувач кафедри словацької філології Світлана Пахомова.

З окремою промовою виступив викладач кафедри Мартін Беніковський. Саме він виявив ініціативу оновити це приміщення, аби створити тут затишну атмосферу для навчання. Фінансово реалізувати цю ідею йому допомогло Генеральне консульство Словаччини в Ужгороді.

У технічному приміщенні

Після привітань гостям доручили розрізати урочисту червону стрічку, а заглянути до аудиторії запросили всіх охочих. Так, зміни міг помітити кожен, хто бодай раз сюди навідувався. Оновлені стіни й столи, підлога та освітлення, закуплені карти, дошка та жалюзі – й усе це спільними зусиллями пана Беніковського та нинішнього 2-го курсу словакістів УжНУ.

Крім того, влітку вдалося привести до ладу технічне приміщення, приєднане до аудиторії. Як згадує очільниця кафедри Світлана Пахомова, 1994-го року, коли підрозділ факультету тільки-но з’явився, студентів навчали всього за одним підручником, виданим російською мовою. Тепер бібліотека словакістів налічує сотні книг, частина яких зберігається і в цьому невеликому приміщенні.

Користуватися оновленою аудиторією надалі будуть студенти словацького та чеського відділень філологічного факультету УжНУ.

Антоніна Чундак