На словацькому відділенні філфаку урочисто відкрили оновлену аудиторію

Ініціатор ремонту – викладач кафедри Мартін Беніковський – виділив на роботу власні кошти, заручившись також підтримкою небайдужих студентів

26 вересня на філологічному факультеті Ужгородського університету відбулася довгоочікувана подія для студентів та викладачів кафедри словацької філології – урочисте відкриття оновленої 427-ї аудиторії.

Викладач Мартін Беніковський, генконсул Янка Бур’янова та проректор Мирослава Лендьел

На захід завітали почесні гості – генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова та проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел. Вони привітали структурний підрозділ з маленькою перемогою, після чого слово взяла завідувач кафедри словацької філології Світлана Пахомова.

З окремою промовою виступив викладач кафедри Мартін Беніковський. Саме він виявив ініціативу оновити це приміщення, аби створити тут затишну атмосферу для навчання. Фінансово реалізувати цю ідею йому допомогло Генеральне консульство Словаччини в Ужгороді.

У технічному приміщенні

Після привітань гостям доручили розрізати урочисту червону стрічку, а заглянути до аудиторії запросили всіх охочих. Так, зміни міг помітити кожен, хто бодай раз сюди навідувався. Оновлені стіни й столи, підлога та освітлення, закуплені карти, дошка та жалюзі – й усе це спільними зусиллями пана Беніковського та нинішнього 2-го курсу словакістів УжНУ.

Крім того, влітку вдалося привести до ладу технічне приміщення, приєднане до аудиторії. Як згадує очільниця кафедри Світлана Пахомова, 1994-го року, коли підрозділ факультету тільки-но з’явився, студентів навчали всього за одним підручником, виданим російською мовою. Тепер бібліотека словакістів налічує сотні книг, частина яких зберігається і в цьому невеликому приміщенні.

Користуватися оновленою аудиторією надалі будуть студенти словацького та чеського відділень філологічного факультету УжНУ.

Антоніна Чундак