Систему космічного захисту від надзвичайних ситуацій та науковий туризм розвивають на геофаку УжНУ

Як ми вже повідомляли, 23 березня відбулося чергове засідання Вченої ради. Присутні, зокрема, заслухали доповідь декана географічного факультету Івана Калинича про навчальну, виховну та наукову діяльність підрозділу.

Іван Васильович інформував про викладацький склад, контингент студентів: «На 1 січня 2017 року на факультеті – 583 здобувачі фаху, з них 311 – денної форми навчання. Студенти, які навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб, становили 59 %. Загальні показники успішності молоді – 90 %, а якості – 49 %».

Впродовж останнього року розвинули міжнародні науково-дослідні теми, котрі виконувалися у рамках міжнародних ґрантів:

• HUSKROUA/1101/105 «Pl@NETour – створення науково-туристичного продукту та мережевої інфраструктури для наукового туризму в прикордонних регіонах Марамуреш та Закарпаття»;
• HUSKROUA 1101/252 «Система космічного захисту від надзвичайних ситуацій – транскордонна система для передбачення надзвичайних природних явищ на основі використання супутникових технологій в Угорщині, Словаччині, Румунії та Україні».

Декан геофаку акцентував також на потребі поліпшення матеріально-технічної бази, провадження профорієнтаційної роботи для залучення більшої кількості вступників.

Заслухавши та обговоривши звіт декана географічного факультету І.В. Калинича, Вчена рада визнала задовільною навчально-методичну, наукову та виховну діяльність колективу. Деканату факультету та завідувачам кафедр доручили вжити заходів щодо вдосконалення організації та провадження навчального процесу, активізувати написання навчально-методичних посібників професорсько-викладацьким складом.

Крім того, рекомендували посилити роботу щодо підготовки науково-педагогічних працівників, зокрема здобувачів наукового ступеня доктора наук. Постановили також оновити комп’ютерну базу та приладове обладнання на географічному факультеті.

Ольга Брайлян