Вчена рада слухала про здобутки факультету іноземної філології та Наукової бібліотеки й проводжала патріарха УжНУ

Іван Михайлович Мешко вирішив піти на заслужений відпочинок... Vivat, профе́соре!..

0 1 008
Чергове засідання Вченої ради Ужгородського національного університету вже традиційно розпочалося з приємних моментів: ректор Володимир Смоланка вручав грамоти та подяки, а цього разу – ще й дипломи професора, доцента та кандидата наук.

Очільник вишу повідомив також, що професор кафедри фінансів і банківської справи Іван Мешко – ключова постать, яка відіграла важливу роль у становленні економічної освіти краю – вирішив піти на заслужений відпочинок. У зв’язку з цим ректор вручив Іванові Михайловичу квіти і подяку – за багаторічну сумлінну і творчу працю та вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців. За словами самого професора, він присвятив педагогічній роботі 61 рік (!), з яких 58 віддав Ужгородському національному університеті.

Крім того, Володимир Смоланка нагородив старшого викладача кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка (за підготовку спортсменів) та його вихованців – Вілію Палагусинець і Євгенія Крису. Відзначили грамотами також спортсменів-ужнівців Миколу Гичку та Вадима Рошканюка.

Як повідомлялося раніше, на засіданні обговорювали підсумки навчального семестру. Відтак присутні приступили до голосування у конкурсних справах та щодо надання вчених звань. Зокрема, Василя Фазикоша обрали на посаду завідувача кафедри цивільного права юридичного факультету; завідувачем кафедри економічної теорії УжНУ серед трьох претендентів обрали Олександра Молнара. Докладніше з результатами надання звань можна ознайомитися за посиланням.

Голосування

Доки лічильна комісія підраховувала голоси, декан факультету іноземної філології УжНУ Михайло Рошко поінформував присутніх про науково-педагогічну діяльність та перспективи розвитку цього підрозділу. Наголосив, зокрема, на необхідності збільшення аудиторного фонду, висловив потребу факультету у комп’ютері для лінгафонного кабінету – тільки з хорошою апаратурою можна навчати студентів якісно.

Ректор прокоментував, що наразі з технікою є проблема: дотепер не можна купити комп’ютер вартістю понад 7 100 грн, а з нинішнім курсом долара і цінами, що різко підскочили, потужної апаратури за такі гроші не знайти. Однак, як запевнив Володимир Смоланка, над вирішенням проблеми в університеті активно працюють, тож невдовзі буде й результат.

Про стан упровадження інноваційних технологій в роботу Наукової бібліотеки університету доповідала її директор Марія Медведь. Ішлося передусім про електронну бібліотеку, яка дозволяє сконцентрувати базу навчальних, методичних та наукових здобутків Ужгородського національного університету та забезпечити оперативність доступу до них. Фонд електронної бібліотеки нашого вишу формується з 2013 року і складається з таких електронних колекцій:

• електронний архів Наукових вісників університету;
• науковий електронний архів статей науковців УжНУ (університетський електронний репозитарій);
• повнотекстові версії підручників, монографій, навчально-методичних посібників;
• інформаційні продукти бібліотеки (електронні версії бібліографічних покажчиків).

Крім того, наша Наукова бібліотека веде книгообмін з 35 вітчизняними бібліотеками, а також міжнародний книгообмін з 5 закордонними бібліотеками, бібліотекою Національної академії наук та науковими музеями.

Насамкінець науковці обговорили створення ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ та Науково-дослідного інституту порівняльного публічного права і міжнародного права; атестацію наукової роботи стипендіатів Кабінету Міністрів України для молодих учених; уточнили теми дисертаційних досліджень, надали дозвіл на наукове керівництво тощо.

Також ректор поінформував присутніх про початок акції «Врятуй життя дитини», організованої благодійним фондом «Серце до серця». Цьогоріч волонтери збиратимуть кошти на реабілітаційне обладнання для закарпатських дітей.

Ірина Левіна