Наші студенти першими «зацінили» туристичний ґаджет-маршрут Ужгорода

Дізнатися про пам’ятку, біля якої перебуває турист, тепер можна через QR-код, який зчитується через камеру сучасних смартфонів

Наші студенти першими «зацінили» туристичний ґаджет-маршрут Ужгорода
У щойно відреставрованому культурно-історичному центрі «Совине гніздо» ще до його офіційного відкриття презентували цікаву новацію – туристичний маршрут Ужгорода «Стежка історії», яким зможуть скористатися всі власники сучасних ґаджетів.

Наші студенти першими «зацінили» туристичний ґаджет-маршрут Ужгорода

«Стежка історії» пролягає через 12 цікавих локацій, які можна здолати за півтори-дві години. Маршрут продуманий до деталей, бо ж зважали навіть на тих туристів, які затримуються у місті всього на кілька годин.

За короткий відрізок часу вони зможуть ознайомитися з головними родзинками обласного центру, серед яких кілька музеїв, пам’ятників, а також інші цікаві локації Ужгорода. Обирали ті місця, які найбільше до вподоби саме туристам.

Федір Шандор та Іштван Цап

Чим оригінальний цей маршрут? Тим, що, аби дізнатися про пам’ятку, біля якої перебуває турист, йому не потрібен екскурсовод! На кожній локації встановлено спеціальний QR-код, який зчитується через камеру, а програма на телефоні розшифровує його за допомогою інтернету – тоді видає довідку про те, що це за пам’ятка і коли вона з’явилася.

Мер Ужгорода закладає табличку з QR-кодом

Подібні туристичні маршрути є лише у 3 містах України – Ужгород став четвертим.

Презентували новацію представники Ужгородської міської ради, компанії «Vodafone» і професор кафедри туристичної інфраструктури та сервісу УжНУ Федір Шандор.

Наші туризмознавці брали участь у фактичному наповненні історичних довідок програми. Федір Шандор зауважує: «Волонтери нашого факультету допомагатимуть працювати з цією новацією. Це буде частиною практики старшокурсників – вони вчитимуть своїх молодших колег цікавих технологій і того, як ними користуватися».

Наші студенти першими «зацінили» туристичний ґаджет-маршрут Ужгорода

Міський голова Ужгорода заклав останню табличку з QR-кодом, і всі охочі одразу мали нагоду випробувати, як новинка працює. Офіційно першим туристом, котрий скористався «Стежкою історії» став студент-другокурсник факультету туризму та МК Іван Чухран.

Іван Чухран

Хлопець каже: «Програма для зчитування коду у мене в телефоні нещодавно, між іншим, стандартна. Кілька разів нею користувався, а от таких екскурсійних програм ще наразі не зустрічав. Я й сам проводжу екскурсії Ужгородом, тож це стане в пригоді, коли показуватиму місто туристам – і їм цікаво, і мені підказка».

Інформацію в програмі постійно оновлюватимуть, бо ж в Ужгороді часто з’являються нові цікаві туристичні принади – нашому місту є що показати!

Ксенія Шокіна