Наші студенти стали натурниками Всеукраїнського конкурсу «Срібний мольберт»

Головне, що намалювали для себе учасники студентського конкурсу в Ужгороді, – море позитивних вражень і незабутній досвід

Наші студенти стали натурниками Всеукраїнського конкурсу «Срібний мольберт»
28 квітня учасники «Срібного мольберта» зібралися у атріумі Закарпатської обласної держадміністрації, аби позмагатися у вмінні зображати людину – третім завданням Всеукраїнського студентського конкурсу з живопису був портрет.

Наші студенти стали натурниками Всеукраїнського конкурсу «Срібний мольберт»

Натурників було восьмеро: індус, слов’янка, африканка, філіппінка, ірландець, француз, гуцул-українець, українка, серед яких багато й студентів УжНУ. Організатори кажуть, що вирішили урізноманітнити завдання, аби натурники відрізнялися за типами зовнішності.

Конкурсанти через жереб обирали собі живовзір і ставали до роботи: за 6 годин на полотні мали з’явитися портрети.

Здавалося б, як можна по-різному зобразити ту саму людину? Навіть якщо цих людей вісім. Навіть коли обирати різні ракурси. Учасникам удалося здивувати, бо ж портрети виконали не лише в різних техніках, а й у різних стилях.

Харі Крішнан

Один з натурників Харі Крішнан уже добре відомий в Ужгороді як фотограф. Цього разу хлопець спробував себе в новому амплуа й ділиться враженнями: «Насправді бути моделлю не так просто, особливо коли йдеться про 6-годинне позування для портрета. Це не просте завдання, але я хотів спробувати. Портрет – одна з найбільш традиційних форм мистецтва, до того ж це близько моєму серцю. Потрібно вийти із зони комфорту, якщо прагнеш чогось досягти. Кайф, який маєш, коли бачиш портрети, просто неймовірний. Це пам’ятний досвід, та й цікаво побачити себе так, як бачить художник».

29 квітня відбулося урочисте закриття конкурсу, оголошення переможців і вручення призів. Учасники роз’їхалися по всій Україні, але, як зізнаються, головне, що намалювали для себе в Ужгороді, – море позитивних вражень і незабутній досвід.

Ксенія Шокіна,
фото надані оргкомітетом конкурсу