Наші студенти руйнували стереотипне мислення та дізнавалися нове про боротьбу з ВІЛ/СНІДом

До організації та участі в акції долучилися студенти й заступники деканів факультетів МПМБ, інформаційних технологій та юридичного

У рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом в Ужгороді відбулося чимало акцій з протидії та запобігання цьому недугу. В УжНУ цей день увагою теж не оминули: аби привернути увагу молоді, студенти-медики влаштували у холі університету флешмоб та акцію «Грою проти СНІДу».

Організували захід комітет репродуктивного здоров’я ВІЛ/СНІД при UMSA та Закарпатський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Окрім медиків, до участі та організації долучилися студенти й заступники деканів факультету МПМБ, інформаційних технологій та юридичного.

Вступне слово взяли заступники деканів з виховної роботи. Окрім загальних відомостей про цю хворобу, наголосили на толерантному ставленні до людей, що мають ВІЛ.

Як розповіла одна з організаторок акції від комітету репродуктивного здоров’я ВІЛ/СНІД при UMSA Марія Кльоб, мета проекту – формування уважного і терпимого ставлення до ВІЛ-позитивних людей, надання молоді можливості опанувати необхідні знання, про можливості запобігання ВІЛ- інфікуванню і захворюванням, які передаються статевим шляхом, а також уникнення небажаної вагітності.

Гра складалася з 5 етапів, під час кожного з котрих учасники проходили інтерактивні квести та дізнавалися щось нове про захворювання. Так, на першому етапі говорили про шляхи передачі ВІЛ, на другому – з’ясовували, як запобігти небажаній вагітності та інфікуванню статевим шляхом.

Третій етап мав цікаву назву – любов, сексуальність та запобігання інфікуванню ВІЛ – та не менш важливу суть: гравці дізнавалися про ризики позашлюбних стосунків, про сексуальну порядність і моногамію. Завданням четвертого етапу була пантоміма (або сексуальність мови тіла). На завершальному, п’ятому, відтинку гравці дізнавалися про життя людей із ВІЛ/СНІДом: обирали умовній інфікованій особі ім’я, соціальний статус…

Багато людей має застарілою інформацією про ВІЛ і живе зі стереотипною думкою, що хворі на ВІЛ/СНІД у будь-якому разі є загрозою для суспільства. Насправді ж є ліки, які обмежують вірус і дарують інфікованим квиток у життя, а на додачу роблять їх безпечними для соціуму.

Завдяки таким молодіжним ініціативам руйнується стереотипне мислення, молодь дізнається нове про ВІЛ та СНІД.

Ксенія Шокіна