П`ятниця, 26.05.17, 18:01 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Зустрічі

Науковці УжНУ «чаювали» з віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки

Минулого року Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді (директор – Світлана Мітряєва) започаткував традицію проведення зустрічей інтелектуальної і політичної еліти Закарпаття з дипломатами інших країн, які є гостями нашого краю. У всіх таких заходах брали участь представники Ужгородського національного університету.

У вівторок, 11 вересня, нагоду зустрітися у форматі зустрічі «за чашкою чаю» з віце-прем’єр-міністром, міністром закордонних справ та європейських питань Словацької Республіки Мірославом Лайчаком мали в.о. проректора з науково-педагогічної роботи і міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел, декан факультету міжнародних відносин Микола Палінчак, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Володимир Приходько, завідувач кафедри словацької філології Світлана Пахомова, професор кафедри історії України Сергій Федака.

У спілкуванні професор Володимир Приходько висловив удячність за позицію Словаччини у питанні реверсу газу в Україну, зазначивши, що «Словаччина скрупульозно і відповідно до міжнародного права підготувала цей проект при своїй майже 100 % залежності від поставок газу з Росії». Була також обговорена перспектива створення спільного туристично-рекреаційного кластеру.

Пані Мирослава Лендьел висловила переконання, що в освітній сфері Україна та Словаччина можуть перейти на новий етап співпраці завдяки якісному оновленню Закону України «Про вищу освіту», який набув чинності 6 вересня та наразі відповідає багатьом європейським стандартам.

Зокрема, виникає чудова можливість започаткувати спільні магістерські програми, короткотермінові програми професійної підготовки, сформувати спільний науковий простір. Також в.о. проректора обговорила з віце-прем’єром досвід Словаччини в проведенні інформаційної кампанії щодо НАТО, зважаючи на тривалу дискусію в Україні та протидію Росії.

Професор Сергій Федака торкнувся у розмові  етнічних  питань та питань русинсько-угорської автономії, зокрема поцікавився думкою щодо подібних гасел, які лунають у деяких країнах Вишеградської четвірки. Відповідь Мірослава Лайчака була лаконічною і чіткою: «Такі висловлювання не є серйозними – вони є лише політичним романтизмом».

Науковці УжНУ висловлюють вдячність директору Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень Світлані Мітряєвій та Генеральному консулу Словацької Республіки в м. Ужгороді Янці Бур’яновій за чудову нагоду поспілкуватися з високоповажним представником сусідньої держави.

Ганнуся Тарканій

Мирослава Лендьел