Про релігійне життя в сучасній Україні розповів на науковому колоквіумі в Трнавському університеті представник УжНУ

Колоквіумом «Україна» продовжився традиційний цикл таких заходів на юрфаку словацького вишу, які мають спільну назву «Наші сусіди, наші друзі»

5 травня у залі засідань «Collegium novum» юрфаку Трнавського університету (Словаччина) у рамках святкування 350-річчя від заснування юридичного факультету історичного Трнавського університету (у 1777 році переміщеного до Будапешта) та 25-ліття відродження вишу у Трнаві відбувся науковий колоквіум «Україна» з циклу (назва якого – кількома мовами) «Our Neighbors, Our Friends – naši susedia, naši priatelia, naši sousedé, naši přátelé – szomszédaink, barátaink – nasi sąsiedzi, nasi przyjaciele – наші сусіди, наші друзі – unsere Nachbarn, unsere Freunde».

Цей цикл колоквіумів присвячений проблематиці правових, соціальних та політичних подій в історії сусідніх до Словацької Республіки держав.

Відкрила захід вступним словом декан юридичного факультету Трнавського університету, доцент Андреа Олшовска, наголосивши на важливості добросусідських відносин і наукових зв’язків між Україною та Словаччиною.

Відтак із доповіддю, що стосувалася аналізу пошуку європейської державницької моделі та шляхів розвитку України між Сходом та Заходом, виступила заступник декана юрфаку Трнавського університету, директор Інституту правових питань релігійної свободи, доктор Міхаела Моравчікова.

Олександр Білаш

«Релігійне життя у сучасній Україні» розглянув у своєму виступі директор НДІ державно-конфесійного права та державно-церковних зв’язків, заступник декана юридичного факультету УжНУ з міжнародних зв’язків, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Білаш (архімандрит Євфросин).

Доцент кафедри теорії держави і права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидат юридичних наук Костянтин Горобець виголосив доповідь на тему: «Військовий конфлікт в Україні: право, політика і культурний вибір».

Усі виступи викликали жваву дискусію й питання. Науковці з України подякували за гостинність організаторам колоквіуму та висловили сподівання, що така співпраця буде продовжена. Своєю чергою, організатори подякували гостям за згоду взяти участь у заході та запропонували продовжити такий досвід уже восени.

Виголошені доповіді будуть видрукувані у спеціальному збірнику юридичного факультету Трнавського університету.

Вл. інф.