Вівторок, 27.06.17, 20:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Компетентно

Наукові здобутки УжНУ за чверть століття – в одному виданні

Днями в ужгородському «Видавництві Олександри Гаркуші» вийшов бібліографічний покажчик «Основні праці науковців Ужгородського національного університету (1991–2015 pp.)», присвячений 70-річчю вищого навчального закладу. Унікальну працю, яка реєструє окремі видання науково-педагогічних працівників вишу за чверть століття діяльності, підготувала Наукова бібліотека УжНУ.

Це друге бібліографічного видання такого типу в історії університету. Першим було «Основні друковані праці викладачів та співробітників Ужгородського державного університету (1946–1990 pp.)», укладене бібліографом Оленою Закривидорогою у співавторстві (1991).

Марія Медведь

За словами директора Наукової бібліотеки УжНУ, ініціатора проекту Марії Медведь, робота над покажчиком тривала рік – зібрати всю інформацію було складно. «Завдяки спільній роботі кафедр вишу та копіткому опрацюванню матеріалів бібліографічним відділом уклали покажчик із майже шести тисяч позицій (5617). Сюди увійшли солідні книжкові видання – монографії, навчальні посібники, підручники, довідники, університетські вісники, матеріали конференцій, збірники наукових праць, дисертації, художні книги працівників тощо.

У покажчику зафіксовано всі книги, які опублікували науковці УжНУ, не всі з котрих нині можна знайти в університетській бібліотеці через об’єктивні причини. Ті, які є у нашій книгозбірні, у покажчику позначено. Для зручності користування видання має іменний покажчик. Ця бібліографічна праця – підтвердження розвитку науки краю, яку творять в найбільшому університеті Закарпаття», – коментує Марія Миколаївна.

Бібліотека висловлює вдячність ректору університету за підтримку підготовки й видання книги.

696-сторінковий бібліографічний покажчик вийшов накладом у 65 примірників і вже розісланий по головних бібліотеках України, провідних університетських книгозбірнях та за кордон. Днями на сайті Наукової бібліотеки УжНУ з’явиться електронний варіант видання.

Іванка Когутич

Компетентно | 22.09.16 | Додав Г_Кришiнець | 184 | 0.0/0
Теги: праці науковців УжНУ, наукова бібліотека, бібліографічний покажчик, видання

Інші матеріали рубрики