В УжНУ стартувала осіння програма перекваліфікації «Україна-Норвегія»

20–25% учасників проекту, що завершився навесні, вже працевлаштувалися за напрямком туризму або відкрили власну справу, ще частина працює над реалізацією задумів

Військовослужбовці та члени їхніх сімей мають нагоду безкоштовно здобути новий фах у галузі туризму й докорінно змінити своє життя. 12 вересня у залі засідань Вченої ради відбулося урочисте відкриття осінньої програми перекваліфікації військовослужбовців та членів їхніх сімей «Україна-Норвегія».
Ольга Костянець

Навчання триватиме впродовж 3 місяців – учасники знайомитимуться із закарпатським туризмом через викладачів Ужгородського національного університету, а також матимуть заняття з лекторами із норвезького університету Nord.

Цього разу до програми долучилися 35 учасників, а це, до слова, більше, ніж планувалося. Координаторка проекту в Закарпатській області Ольга Костянець повідомила Медіацентру, що близько 20–25% учасників проекту, що завершився навесні, вже працевлаштувалися за напрямком туризму або відкрили власну справу, ще частина працює над реалізацією власних задумів.

Під час відкриття слово мали представники влади, ветерани війни, викладачі програми, представники міст-побратимів, координатори проекту, а головне – самі випускники попередньої програми.

Більшість нових учасників програми – це самі військові, менша частина – родичі. Як зізналася координаторка, чимало людей прийшла завдяки добрим відгукам колишніх учасників, а тому проблем із набором на навчання не було.

Учасник програми

Голова спілки учасників АТО Великоберезнянщини Владислав Пугінський зауважив, що після повернення зі Сходу військовим дуже необхідна допомога у адаптації, тож така ініціатива надзвичайно важлива: «У тих, хто пройшов це навчання, очі горять. Я це бачу», – наголосив він.

Випускник весняного семестру Михайло Цуняк підтвердив сказане: «Я брав участь у війні з 2014  до 2016 року – у найгарячіші часи, і коли був звільнений за станом здоров’я, довго не міг знайти себе у мирному житті. Суспільство ще не навчилося комунікувати з нами – людьми, які пройшли війну. А тут нас розуміли, підтримували й допомагали. Я почав займатися туризмом – це цікаво».

Ще одна випускниця Тетяна Гимон підкреслила, що новим учасникам програми варто запам’ятати цей день:

Федір Шандор

«За три місяці ви вийдете з цих стін зовсім іншими людьми. Ми переконалися в цьому на власному досвіді. Ви змінитеся, й зміниться ваше життя. Працюйте над собою».

Випускників програми не кидають напризволяще і після закінчення програми. Дуже слушно сказав керівник проекту від УжНУ Федір Шандор: «Після закінчення курсів ми не закінчуємо співпрацю. Ми або працюємо далі, або ВАМ не цікаво. Для нас важлива ефективність, а цікаві проекти перетворюються на ваш особистий бізнес».

Ксенія Шокіна