Паверліфтери УжНУ вибороли медалі Чемпіонату області

Чемпіонами Закарпаття стали студент-економіст Максим Офіцинський з новим рекордом області і представник факультету здоров’я та фізичного виховання Олексій Якименко

Минулих вихідних у Хусті відбувся чемпіонат області з класичного паверліфтингу серед чоловіків і жінок, у якому спортсмени змагалися без застосування спеціального екіпірування. Поміж близько півсотні атлетів з шести команд у турнірі взяли участь восьмеро ужгородських паверліфтерів, котрі представляли спортивний клуб Ужгородського університету.

Найвищого результату з ужгородських атлетів домігся студент економічного факультету УжНУ 20-річний Максим Офіцинський, котрий став чемпіоном серед чоловіків у ваговій категорії до 83 кг з сумою триборства 615 кг, що дорівнює нормативу майстра спорту України за новою класифікацією і перевищує рекорд області на 32,5 кг! У ході змагань Максим перевершив ще два обласні досягнення: у присіданні (222,5 кг) і жимі лежачи (152,5 кг), а в тязі підняв 240 кг.

Максим Офіцинський

У категорії до 74 кг з результатом 502,5 кг, що вище за норматив кандидата у майстри спорту, переміг студент факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ Олексій Якименко, а майбутній фізик Олександр Візауер посів четверте місце.

Срібними призерами у своїх вагових категоріях стали завідувач кафедри туристичної інфраструктури та сервісу УжНУ, професор Роман Корсак (сума триборства – 615 кг у ваговій категорії до 105 кг) та Олександр Соломко (345 кг – у 59 кг), а Леонід Квятковський з результатом 587,5 кг здобув «бронзу» у вазі до 93 кг.

Роман Корсак

Олексій Якименко

Вікторія Козарь та Андрій Федорішко

У змаганнях жінок обласний центр представляла єдина спортсменка – 16-річна Вікторія Козарь, котра стала чемпіонкою у ваговій категорії до 72 кг. До речі, Вікторія нещодавно повернулася з чемпіонату світу з жиму лежачи, на якому посіла 6-е місце.

На звітних же змаганнях ужгородка показала у жимі абсолютно найкращий результат серед спортсменок усіх вагових категорій (65 кг, що є новим рекордом області) і з таким показником має шанси на медаль чемпіонату Європи з класичного жиму лежачи, що відбудеться в серпні у Фінляндії.

За підсумками змагань будуть сформовані юнацька, юніорська і доросла збірні команди області, які у вересні візьмуть участь у чемпіонаті України з класичного паверліфтингу, що пройде у Луцьку.

За інформацією ст. викладача кафедри фізичного виховання Андрія Федорішка