Першокурсники факультету історії та міжнародних відносин дізнавалися про заснування дня глобального припинення вогню і відмови від насильства

Інтерактивний мультимедійний захід в рамках відзначення в університеті Міжнародного дня миру молоді запропонувала директор Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич

«Що таке мир?» – з такого питання 21 вересня, в Міжнародний день миру, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Центру сталого розвитку УжНУ Ганна Мелеганич почала особливу лекцію для першокурсників.
Ганна Мелеганич

Молодь дізналася, коли і як почали відзначати День миру, також мала змогу переглянути частину фільму «The Day After Peace» (стрічка розповідає про організацію «Peace One Day», яка домоглася встановлення ООН 21 вересня – щорічним всесвітнім днем припинення вогню та насильства. – Авт.)

Таку акцію на факультеті проводять вже вдруге, планують продовжувати традицію й надалі. Про мету заходу Ганна Мелеганич розповіла кореспондентові Медіацентру: «Насамперед хочемо, аби студенти знали, що є такий день. А глобальна мета, щоб вони пройнялися ідеєю важливості миру на Землі та докладалися в міру можливостей до його збереження і в повсякденному житті, й у майбутній професії».

Після заходу Ганна Ігорівна запропонувала молоді гру: студент мав передавати картку своєму сусідові й бажати йому щось приємне. Першокурсники, всміхаючись, бажали одне одному «всього хорошого», «миру та любові», «хороших друзів», «діточок, як на небі зірочок», та перешіптувалися: «А ти що побажав?»

Як пізніше прокоментувала пані Ганна, гра мала показати, що кожен здатен на добро. І для миру потрібні бодай маленькі дії – наприклад, проявляти до близького доброту і турботу.

Вікторія Попадинець

Про важливість Дня миру висловилася першокурсниця факультету історії та міжнародних відносин Вікторія Попадинець: «Маємо пам’ятати, що мир – найголовніше в цьому світі. І потрібно цінувати те, що в нас є, адже зовсім поряд, в нашій же країні, іде війна. Тому День миру, без сумніву, є важливим».

Діана Вишнева