Першокурсники математичного факультету ознайомилися з Ужгородом

На екскурсію обласним центром Закарпаття зібралося понад два десятки студентів-неофітів

Першокурсники математичного факультету ознайомилися з Ужгородом
В УжНУ навчаються студенти з різних куточків не лише Закарпаття, а й України. На математичному факультеті вже традиційними стали екскурсії університетським містом для першокурсників, тож і цього року майбутніх Лобачевських та Ковалевських ознайомлювали з нашим мальовничим Ужгородом.

На першій університетській лекції

А день для першачків розпочався з лекції на патріотичну тему: Юрій Славік розповів учорашнім абітурієнтам про незалежність нашої держави й те, як довго Україна її здобувала.

З вітальними словами до слухачів звернулися декан факультету Михайло Повідайчик та голова профбюро математичного факультету Женя Шиптур, а заступник декана з виховної роботи Павло Мулеса анонсував екскурсію містом.

У Хрестовоздвиженському кафедральному греко-католицькому соборі

До організації різноманітних мандрівок математики завжди підходять серйозно: долучається не лише деканат, а й студенти-активісти.

Першокурсники виявилися дуже активними і радо підхопили ідею з екскурсією, тож зібралося їх понад два десятки. Побували в історичній частині міста, відвідали корпуси інших факультетів – біологічного та фізичного, бо їхні стіни бережуть минувшину Ужгорода.

Побачили юні математики й філармонію, що раніше була єврейською синагогою, побували в Хрестовоздвиженському кафедральному греко-католицькому соборі, підвалами якого їм влаштував цікаву екскурсію о. Ярослав Данко.

Біля філармонії

Першокурсник матфаку Ілля Дарначук приїхав навчатися з Миколаєва. А на математичний його привела, мабуть, доля: «Я збирався вступати на інший факультет. Після того, як склав іспити, передумав – захотів на математику, але майже скрізь потрібна була фізика чи англійська, яких я не складав.

Ілля Дарначук

А от в УжНУ можна було вступити на математику і без них. Я подивився в інтернеті про Ужгород, бо раніше тут не був, місто мені сподобалося, тож вирішив подати документи в УжНУ.

Екскурсія мені дуже сподобалася. Особливо цікаво було в підвалі собору!»

Ужгород хоч і невеликий, але має багато захопливих місцин – варто лише роззирнутися довкола. Тож, шановні першачки, нехай студентське життя, яке для вас тільки починається, буде сповнене цікавих відкриттів і нових вражень.

Ксенія Шокіна