Неділя, 23.07.17, 19:51 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Конкурси

17-річну безпризерність студентів-істориків УжНУ на всеукраїнських олімпіадах перервано!
Переможці олімпіади у Житомирі

Щороку у квітні в Україні відбуваються дві представницькі студентські олімпіади з історії. На одній із них виступають ерудовані ровесники, які здобувають фах історика, на іншій – студенти з різних напрямів підготовки (не лише історики), які ґрунтовно й системно цікавляться національною історією.

Юрію Офіцинському вручають диплом ІІІ ступеня

Завершальний етап Всеукраїнської студентської олімпіади з історії України відбувся 25–27 квітня на базі історичного факультету Житомирського державного університету ім. І. Франка. Змагалися 94 студенти з усіх куточків країни, зокрема двоє – з Ужгородського національного університету – магістранти першого року навчання зі спеціальності «Історія та археологія» Мирослав Ігнатоля та Юрій Офіцинський.

На підставі відкритого обговорення результатів тестування і виконання творчого завдання журі визнало переможцями 10 учасників, які вдостоєні дипломів І, ІІ, ІІІ ступенів. Приємно, що серед них – обоє наших представників: Мирослав Ігнатоля посів сьоме місце, а Юрій Офіцинський виборов дипломом ІІІ ступеня.

Для студентів-істориків УжНУ це перша відзнака високого рівня після 17-річної перерви. У 2000 року в Луганську здобули третє місце тодішні студенти історичного факультету, а нині доценти, кандидати історичних наук Іванна Скиба та Ігор Шніцер.

Одночасно перемога в Житомирі для Ю. Офіцинського – це другий успіх поспіль. Двома тижнями раніше він гідно виступив у заключному турі Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Історія», що тривав із 10 до 13 квітня у Херсонському державному університеті. Тоді 53 студенти із 35 вищих навчальних закладів виконали в два етапи письмові роботи, що передбачали різнопланові завдання з трьох блоків-рівнів. Вимагалися всебічні знання зі всесвітньої історії та історії України, обізнаність із сучасними теоретичними концепціями і підходами, об’єктивна оцінка історичних подій.

УжНУ представили теж два студенти – четвертокурсник бакалаврату Василь Деженіцький та магістрант Юрій Офіцинський.

Учасники олімпіади у Херсоні

Журі визначало переможців (І, ІІ, ІІІ місця) і призерів у п’яти номінаціях – «За ґрунтовні знання з історії України», «За ґрунтовні знання з всесвітньої історії», «За власну історіографічну культуру», «За наукову ерудицію», «За оригінальність історичного мислення». Перше місце вирішили не присуджувати, друге й третє місце розділили між п’ятьма учасниками.

Після такої корекції Юрій Офіцинський виявився за крок від переможної третьої сходинки. Проте його вшановано серед десяти призерів і нагороджено грамотою у номінації «За власну історіографічну культуру». Василь Деженіцький у загальному рейтингу став 14-м із 53-х учасників. Сподіваємося, що наступного року В. Деженіцький досягне олімпіадних вершин.

Загалом же за понад три останні десятиліття вагомі здобутки на всеукраїнських студентських олімпіадах в активі нинішніх працівників кафедри історії України – професорів Лариси Капітан (1985 рік), Сергія Федаки (1988), Романа Офіцинського (1991), доцента Іванни Скиби (2000), кафедри нової і новітньої історії та історіографії – старшого викладача Сергія Гануса (1990), доцента Ігоря Шніцера (2000).

На часі проведення Всеукраїнських студентських олімпіад з історії на базі профільних кафедр Ужгородського національного університету, де таке змагання відбулося востаннє понад чверть віку тому – далекого вже 1990 року.

За інформацією викладача кафедри історії України Тетяни Попович

Конкурси | 02.05.17 | Додав Г_Кришiнець | 802 | 5.0/6