Поважний посадовець Угорщини став черговим Почесним доктором УжНУ

Під час святкування 71-ї річниці нашого вишу інавгурували міністра юстиції Угорської Республіки, доктора юридичних наук, професора Ласла Трочані

Ласло Трочані
18 жовтня на урочистому розширеному засіданні Вченої ради, яке відбулося з нагоди 71-ї річниці вишу, міністра юстиції Угорської Республіки, доктора юридичних наук, професора Ласла Трочані інавгурували в Doctor Honoris Causa, тобто Почесного доктора Ужгородського національного університету.

Чиновника відзначили за активну участь у розбудові відносин між Україною та згаданою сусідньою державою у галузях освіти й науки, за вагомий внесок у розвиток європейської дипломатії.

З уст члена Комісії з присвоєння звання Doctor Honoris Causa УжНУ, проректора з науково-педагогічної роботи, доктора політичних наук, професора Мирослави Лендьел присутні почули біографічні відомості про пана Ласла.

«Дуже велика честь представляти таку визначну особистість. Виражаючи глибоку повагу, ми гідно розцінюємо діяльність та індивідуальність Ласла Трочані як науковця, заслуженого юриста, освіченого дипломата», — зазначила Мирослава Олександрівна.

Атрибути Почесного доктора Ужгородського національного університету угорському діячеві вручив ректор нашого вишу, доктор медичних наук, професор Володимир Смоланка.

Володимир Смоланка і Ласло Трочані

Після церемонії інавгурації Почесний доктор УжНУ виступив із промовою, в якій окреслив основні напрямки досліджень, з-поміж яких – розвиток парламентів, конституцій, європейська інтеграція, ефективна діяльність влади та її розподіл, питання людської гідності, відносини між державою і церквою, важливість правосуддя, національної ідентичності, демократичного суспільства, захист прав громадян, зокрема національних меншин.

Тож вітаємо високоповажного Ласла Трочані, бажаємо нових успіхів і здобутків!

Підготувала Ольга Брайлян