Представники УжНУ побували в Польщі на відкритому засіданні комітету ВР України з питань освіти та науки

Долучилися до заходів у Поморській академії проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король та заступник декана математичного факультету Павло Мулеса

Днями у польському місті Слупську відбулося відкрите виїзне засідання комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки й інавгурація навчального року в Поморській академії, з якою співпрацює наш університет. На засіданні розглянули низку питань, що стосуються розвитку науки і освіти.

Засідання комітету відбувалися у міській ратуші та Поморській академії. Серед учасників — перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець, перший заступник голови комітету з питань науки та освіти Олександр Співаковський, члени комітету – народні депутати, а також ректори університетів України.

Долучилися до заходів і гості з УжНУ – проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король та заступник декана математичного факультету Павло Мулеса.

Першого дня відбулися круглі столи «Особливості дошкільної, початкової та середньої освіти в Польщі: система фінансування, плюси та мінуси, перспективи розвитку» та «Особливості вищої освіти в Польщі: система фінансування, можливості та перспективи розвитку». У ході першого засідання польські колеги ознайомили гостей зі структурою, управлінням та фінансуванням доуніверситетської освіти.

За наступним круглим столом слухачі ознайомилися з доповіддю  «Про систему фінансування вищої освіти у Польщі», з якою виступив екс-ректор Поморської академії професор Роман Дрозд.

Проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи Ігор Король розповідає: «Цікавою і плідною для нас стала зустріч з ректором Поморської академії Збігнєвом Осадовським.

Пан Збігнєв розповів про особливості функціонування академії: зокрема, у навчальному закладі працює 390 осіб, а навчається 4 тисячі студентів. Академія має три факультети, які поділяються на 15 наукових інститутів. Сьогодні в Поморській академії навчаються 300 студентів з України за програмами «Семестрового навчання».

Ігор Король та Павло Мулеса

Уже реалізуються такі програми, як «Подвійні дипломи» за спеціальностями «Математика» (спільно з УжНУ), «Дошкільна початкова освіта», «Екологія», «Соціальна робота». Програми такого типу є важливими, адже ми будуємо освітнє середовище з використанням інструментів Болонського процесу, зокрема інтегрованих навчальних планів. Студенти, які проходили цю програму, повертаються в Україну і залишаються студентами українського та польського вишів одночасно».

Крім цього, наша делегація мала зустріч з українськими викладачами і студентами, які навчаються в Поморській академії; взяла участь в інавгурації 2016–2017 навчального року в академії, відвізитувала український ліцей імені Т. Г. Шевченка в місті Білий Бір.

Ксенія Шокіна
Фото надані деканатом математичного факультету