Представники філфаку УжНУ взяли участь в урочистостях до 25-ї річниці з Дня утворення Словацької Республіки

Після офіційної частини нашим словакістам та богемістам удалося поспілкувалися з Президентом Словацької Республіки 2004–2014 років Іваном Гашпаровичем

Світлана Пахомова (правобіч)
До 25-ї річниці з Дня утворення Словацької Республіки Генеральний консул цієї країни в Ужгороді Мірослав Мойжіта та Почесний консул Словацької Республіки у Великому Березному Олег Адамчук влаштували в галереї «ІЛЬКО» Ужгорода урочистий прийом.

З цієї нагоди до обласного центру Закарпаття приїхали й Президент Словацької Республіки 2004–2014 років Іван Гашпарович, мер Кошиць Ріхард Раші, приматор міста Гуменне Яна Вальова, інші високоповажні гості.

Юлія Юсип та Галина Шумицька

В урочистостях також узяли участь представники міської та обласної влади – мер Ужгорода Богдан Андріїв, заступник голови облдержадміністрації Олександр Петік, дипломати, духовенство різних конфесій, бізнесмени, журналісти, митці, освітяни, науковці. Серед запрошених на святковому заході були й викладачі філологічного факультету УжНУ – декан Галина Шумицька, завкафедри словацької філології професор Світлана Пахомова, доценти цієї ж кафедри Юлія Юсип, Наталія Петріца, Тетяна Ліхтей, Леся Буднікова.

Кафедра словацької філології УжНУ з екс-Президентом Словацької Республіки Іваном Гашпаровичем

Державні гімни Словаччини та України виконав академічний камерний хор «Кантус» під керівництвом Еміла Сокача. Відтак святкову промову виголосив Генеральний консул Мірослав Мойжіта. Виступили також кошицький мер Ріхард Раші, ужгородський – Богдан Андріїв. Звичайно, мав слово і екс-Президент Словацької Республіки Іван Гашпарович. Після офіційної частини з ним, до речі, удалося поспілкувалися й нашим словакістам та богемістам. А на згадку про зустріч – ще й сфотографуватися. Як зауважила професор Світлана Пахомова, доступитися до високоповажного гостя було непросто, але для єдиної на пострадянському просторі кафедри словацької філології зробили виняток ☺.

Підготовлено за повідомленням відділу інформаційної роботи
Ужгородської міської ради