Ужгородський університет на міжнародній конференції в Івано-Франківську репрезентували науковці Стелас Асланов, Юрій Остапець та Ігор Тодоров

23 лютого в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася міжнародна конференція «Глобальна і регіональна безпека в умовах гібридних війн».

Представники УжНУ взяли участь в обговоренні питань безпеки в умовах гібридних війнЇї організаторами виступили Центр інформації та документації НАТО – Представництво НАТО в Україні, Посольство Литовської Республіки в Україні, Литовська асоціація Атлантичного договору, Почесне консульство Литовської Республіки в Івано-Франківську, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, Громадська організація «Центр політичного моніторингу», Тернопільський національний економічний університет.

Експерти з Києва, Львова, Чернівців, Житомира, Івано-Франківська, Ужгорода, а також із Литви та Румунії, обговорили суть і особливості гібридних війн минулого і сучасності, діяльність безпекових структур в умовах гібридної війни, яку веде Росія проти України та країн Заходу, стан і перспективи співпраці України і НАТО в умовах російської агресії та інші аспекти цієї проблематики.

Представники УжНУ взяли участь в обговоренні питань безпеки в умовах гібридних війнГоловним завданням конференції стало напрацювання експертних пропозицій стосовно протистояння російській гібридній агресії. Радник з питань стратегічних комунікацій Центру інформації та документації НАТО, представниця Міністерства оборони Литовської Республіки Вікторя Ціємініте закцентувала увагу на проблемі реальної стійкості до інформаційних загроз у контексті співпраці НАТО з Україною.

Ігор Тодоров

Ужгородський національний університет на заході представляли науковці Стелас Асланов, Юрій Остапець та Ігор Тодоров.

Зокрема, доповідь професора кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ Ігора Тодорова була присвячена особливостям транскордонного співробітництва України в умовах гібридної війни, а професори кафедри політології й державного управління УжНУ Стелас Асланов та Юрій Остапець розглянули етнічні конфлікти як чинник етнополітичної нестабільності (на прикладі гібридної війни проти України).

Юрій Остапець та Ігор Тодоров також виступили як модератори окремих панелей конференції.

Діана Вишнева