В Ужгороді науково-практичною конференцією підсумували проект «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство»

Після засідання делегації вирушили на гору Драгобрат для спільного активного відпочинку в гірськолижному таборі

Днями в приміщенні ужгородського готелю «Дружба» відбулася підсумкова науково-практична конференція в рамках проекту «Міжнародне молодіжне спортивне партнерство». Він реалізувався для українських і словацьких студентів у рамках ґрантової угоди за підтримки Норвезького фінансового механізму.

Ця зустріч стала вже шостою для сторін. Насамперед координатор проекту з українського боку Олена Дуло подякувала вітчизняним партнерам, котрі допомогли в реалізації проекту: Ужгородському університету, Асоціації туристичних підприємств Закарпатської області та Асоціації розвитку спорту, культури і туризму.

Олена Дуло, Мей Бенте Еріксен та Павол Лопуховський

Така ґрантова програма дала студентам України і Словаччини нові можливості, нових друзів і прекрасний європейський досвід. Також пані Олена висловила вдячність словацьким колегам і Норвезькому фінансовому механізму за представлені для молоді можливості відпочивати на воді й на снігу, займатися велотуризмом. До речі, найяскравіші моменти з такого активного відпочинку продемонстрували гостям на відеозаписі, який дав ліпше розуміння того, як же реалізовувалася міжнародна спортивна програма.

Учасників проекту і власне конференції привітала проректор Ужгородського національного університету Мирослава Лендьел. Вона зауважила, що відкривати такий захід – і радісно і сумно водночас, адже партнерська програма вже добігла кінця. Мирослава Олександрівна нагадала, що майже рівно рік тому до Ужгорода завітали студенти й тренери зі Словаччини і спільно з ужнівцями від будівлі ректорату вирушили на перший зимовий табір на горі Красія. За рік же, як підмітила Мирослава Олександрівна, в учасників – море позитивних емоцій, нового досвіду, успіхів від практичної роботи. І цей період став надзвичайно продуктивним, адже зібралася команда однодумців із трьох країн.

Віталій Ерфан

Начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан привітав учасників заходу від імені голови облдержадміністрації Геннадія Москаля та голови Закарпатської обласної ради Михайла Рівіса. Він висловив удячність координаторам з України, Словаччини та Норвегії за реалізацію такого потужного комплексу заходів, здобутком якого є здорова, патріотично налаштована молодь. Крім того, пан Віталій вручив координатору проекту «Молодіжне міжнародне спортивне партнерство» від України Олені Дуло подяку від Закарпатської обласної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм та активну участь у громадсько-культурному житті краю.

Іван Риляк

Поздоровити всіх учасників підсумкової конференції був запрошений і Іван Риляк – начальник Закарпатського обласного відділення Національного олімпійського комітету України. Він пообіцяв донести інформацію про результати «Міжнародного молодіжного спортивного партнерств» до президента НОК України Сергія Бубки. Адже, як зауважив Іван Іванович, такого проекту немає більше ніде не тільки в нашій області, а й у цілій державі.

Також йому випала честь вручити нагороди словацьким партнерам за їх підтримку та співпрацю.

В.о. декана факультету здоров’я і фізичного виховання УжНУ Іван Миронюк висловив сподівання на продовження та розширення вже випробуваної співпраці.

Учасники конференції

Павол Лопуховський

Координатор проекту зі словацької боку Павол Лопуховський пригадав, як відбувалася конференція учасників трьох країн у Словаччині. Він наголосив на важливості спільних дій, а щодо себе додав, що «все, чого набув у житті, хотів би передати своїм студентам». Пожартував, мовляв, словацька молодь до старту співпраці й не знала, що геть поблизу їхньої держави, в Ужгороді, є такий чудовий університет, як УжНУ. А з часом, проведеним за реалізацією ґрантової програми, молодь багато чого довідалася одне про одних і партнерство змінилося на дружбу.

Також до уваги аудиторії представили фільм про те, як відбувався найперший зимовий табір в Україні – на мальовничій горі Красії.

Мей Бенте Еріксен

Експерт з Норвегії, голова спортивної організації «Фіннмарк» Мей Бенте Еріксен, котра вперше в Україні, й в Ужгороді зокрема, поділилася, що влітку місяць перебувала в Словаччині під час спортивного табору, і це було дуже натхненно. Вона висловила сподівання, що ця конференція – лише початок плідної співпраці України та Словаччини в такому напрямку. А також додала, що Норвегія вже мала схожий досвід, адже реалізовувала такий проект із Росією.

З цікавою доповіддю на тему: «Спільне українсько-норвезьке минуле» під час самої конференції виступив доцент кафедри історії України Василь Міщанин, який розповів про спільні історичні події за часів Київської Русі, а також про відомого норвежця, Нобелівського лауреата Нансена, який у часи голодомору надавав фінансову та продуктову підтримку студентам, викладачам, сиротам у дитячих будинках. І сьогодні Норвезький фінансовий механізм у вигляді ґрантової допомоги сприяє залученню студентської молоді до здорового способу життя, до оволодівання новими видами спорту, надає доступ до нових можливостей, дає змогу здобути європейський досвід.

Після завершення конференції делегації вирушили на гору Драгобрат для спільного активного відпочинку в рамках шостого, завершального, гірськолижного табору.

Катерина Хижняк,
фото, відео Віталія Завадяка