Студент факультету здоров’я людини – срібний призер Чемпіонату світу з гирьового спорту

Михайло Тупиця успішно виступив у складі юніорської збірної України

26–30 жовтня в казахстанському Актобе відбувся Чемпіонат світу з гирьового спорту. У складі юніорської збірної України виступав і студент факультету здоров’я людини УжНУ Михайло Тупиця.

Михайло Тупиця

Хлопець родом із села Онок, що на Виноградівщині. Сходження на спортивний Олімп, як розповідає Михайло, почалося для нього чотири роки тому, коли взяв участь у змаганнях серед сіл району. Там зустрів свого майбутнього наставника Василя Потокія, який зацікавився талановитим юнаком.

За останній час Михайло Тупиця досяг значних висот у гирьовому спорті в категорії до 68 кг. Так, у червні цього року в Одесі на Чемпіонаті України серед юніорів здобув у командній естафеті III місце, виконавши норматив майстра спорту.

Михайло Тупиця

Ну, а днями в складі юніорської національної збірної наш студент поїхав на світову першість до казахстанського Актобе. На турнірі були представлені учасники з 31 держави всієї планети. Михайло Тупиця допоміг українському гурту вибороти 2-е місце в командній естафеті, поступившись у боротьбі за золото тільки росіянам. Бронзу завоювали господарі турніру – збірна Казахстану.

Як розповідає сам хлопець, наразі держава не передбачає належного фінансування цього виду спорту – майже завжди все доводиться оплачувати з власної кишені. Однак Михайло не занепадає духом. Сподівається в найближчому майбутньому здобути для України медаль найвищого ґатунку.

Між іншим, на цих змаганнях успішно виступив і випускник факультету здоров’я людини Микола Гичка, здобувши срібло в естафеті серед дорослих.

Юрій Піясюк