Студентам УжНУ презентували книгу з життя Майдану устами свідків і безпосередніх учасників тих подій

Автори «Фрагментів з Майдану» поставили собі за мету розповісти про революцію об’єктивно і без прив’язки до певної політичної сили

20 лютого у читальному залі наукової бібліотеки УжНУ презентували книгу-спогад, що переповідає життя Майдану устами свідків і безпосередніх учасників тих подій.

«Книга присвячена всім тим, хто боровся і хто продовжує боротьбу за краще майбутнє України, всім Героям Небесної сотні, тим, хто не повернувся додому або повернувся з важкими травмами, а також тим, хто після подій Революції Гідності досі вважається зниклим безвісти».

Ігор Король, Ірина Гармасій та Іван Фіцай

Проректор УжНУ Ігор Король представив слухачам співавторів книги, закарпатців, що також були активними учасниками Майдану, – журналіста Ірину Гармасій та директора БФ «Karitas» ім. Олександра Хіри Івана Фіцая.

Ігор Іванович зауважив: «Події зими 2013–14-го років змінили хід історії України назавжди. Особливо визначальними є дні 18-20 лютого – тоді влада хотіла показати, що вона може все. Українці згуртувалися й показали, що ми є нацією. Майдан дав нам можливість виборювати нову державу. Головний урок – робити тут і тепер, а не чекати, поки хтось прийде і зробить».

Після Гімну України та хвилини мовчання автори розповіли: у наших сусідів чехів, скажімо, доволі викривлене розуміння подій, що відбулися й відбуваються в Україні, бо вони їх сприймають крізь призму російської пропаганди. Тож за мету автори ставили розповісти про Майдан об’єктивно і без прив’язки до певної політичної сили. Тому книга видана українською й чеською мовами: нашою – вже можна знайти у бібліотеках міста, чеською – у вільному доступі в інтернеті.

«Фрагменти з Майдану» видруковано саме в Чехії завдяки підтримці БФ «Karitas» у рамках освітнього проекту на ґрант Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.

Про свій Майдан розповідають студенти, священики, політики, письменники, музиканти. Це не просто люди різних професій – це люди з усіх куточків України та Криму. Українського Криму.

Пані Ірина була на Майдані і як свідома громадянка, і як журналіст – події змінювалися блискавично, тож їх висвітлював цілий штат кореспондентів. Разом із тим встигла побачити й тітушок-провокаторів та безхатьків, які з’являлися для дестабілізації ситуації. Майдан Івана Фіцая полягав у чергуваннях, довезенні дров та іншій фізичній допомозі на місці.

«У наших головах сидить світогляд пострадянської системи. Але іти на вибори і обирати владу – наш обов’язок, а не право», – зауважила пані Ірина.

Аудиторія, що ознайомилася з книгою на зустрічі, – переважно студенти І–ІІ курсів, які мають доволі розмите уявлення про події. Тож Ірина Гармасій влучно підсумувала: «Якщо хочете зрозуміти, що було на Майдані, прочитайте цю книгу, а не слухайте думки тих, хто там не був. Ви зрозумієте багато речей, складете для себе в цілісну мозаїку пазлики подій».

Після презентації зацікавлені мали змогу погортати книгу та особисто з’ясувати думку авторів з приводу тих чи тих подій.

Ксенія Шокіна

Читати також Цього ж автора