Студенти факультету міжнародних економічних відносин мають змогу проходити практику у Польщі

Професори Микола Палінчак та Іван Зимомря відвідали з робочим візитом Полонійну академію в Ченстохові

Минулого тижня декан факультету міжнародних економічних відносин професор Микола Палінчак і завідувач кафедри теорії та практики перекладу професор Іван Зимомря відвідали з робочим візитом Полонійну академію в Ченстохові (Польща), з якою підписана угоду про співпрацю в рамках програми «Подвійний диплом».

Візит був на часі, оскільки після впровадження низки змін у системі вищої освіти Польщі певного коригування зазнали й умови перебування студентів факультету міжнародних економічних відносин у Ченстохові. Це стосується, зокрема, питання обов’язкового проходження оплачуваної практики в реальному секторі економіки на підприємствах Європейського Союзу. Під час зустрічі з ректором Полонійної академії професором Анджеєм Кринським вдалося узгодити план дій, орієнтований на зміцнення співробітництва польського й українського навчальних закладів.

Важливою стала ще одна зустріч – з Владиславом Ґжещуком – головою правління фірми зі стовідсотковим німецьким капіталом «Brökelmann», відомим благодійником, меценатом, а ще – справжнім прихильником України.

Він наполягає: «Українці заслуговують на те, аби їхня країна була успішною й процвітаючою. Звідси – роль педагогів, які повинні націлити молоде покоління на розбудову своєї держави». До слова, Владислав Ґжещук є також професором Полонійної академії в Ченстохові й уже підтримав факультет міжнародних економічних відносин УжНУ, переказавши 17 комплектів комп’ютерної техніки.

Під час зустрічі досягли домовленості про проходження студентами літньої практики на підприємстві «Brökelmann», де вони матимуть змогу пізнати специфіку сучасного виробництва у відділах логістики, маркетингу, менеджменту – відповідну угоду підписали Владислав Ґжещук та Микола Палінчак.

Кращі студенти зможуть залишатися на більш тривалий період й отримати досвід роботи вже на платній основі. Пан Ґжещук прийняв також запрошення приїхати до Ужгорода з метою прочитання для студентів факультету міжнародних економічних відносин авторських курсів з відповідною видачею сертифікатів.

За інформацією кафедри міжнародних економічних відносин