Студенти геофаку мали дводенну мандрівку до чотирьох областей України

Молодь побачила екскурсійні родзинки Тернополя, Кам’янця-Подільського, Чернівців та Львова

Студенти геофаку мали дводенну мандрівку до чотирьох областей України
У рамках святкування Тижня географа студенти підрозділу вирушили в подорож чотирма областями держави, де побачили два з семи чудес України. Поїздка відбулася за сприяння краєзнавчого гуртка кафедри фізичної географії та раціонального природокористування.

Студенти геофаку мали дводенну мандрівку до чотирьох областей України

50 студентів, серед яких – першачки-землевпорядники та І, ІІ і ІІІ курси географів, виїхали з Ужгорода потягом до Тернополя, де їх зустрів екскурсовод. Знайомство з файним містом тривало недовго, оскільки на ужнівців чекала геологічна пам’ятка природи державного значення – гіпсова печера Млинки. Довжина ходів лабіринтової печери сягає 50 км. Побачивши різнобарвні кристали, сталактити та інші мальовничі утворення з гіпсу, мандрівники рушили на оглядини Кам’янця-Подільського.

Місто, яке досі зберігає дух Середньовіччя, захопило туристів насамперед архітектурними об’єктами. Фортеця, що занесена до «Семи чудес України», відразу підкорила серця ужгородських студентів величчю і красою. Не менше вразила й Хотинська твердиня, чиї мури височать на березі Дністра.

Студенти геофаку мали дводенну мандрівку до чотирьох областей України

Відтак студенти поїхали до Чернівців. Серце Буковини приваблює туристів не тільки вузенькими європейськими вуличками, а й одним з найстарших класичних ВНЗ України. Гід провів цікаву екскурсію Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

Завершальним етапом подорожі стало місто Лева. А тут – прогулянки центром Львова, обов’язковий візит до колег на геофак ЛНУ імені Івана Франка і, звісно ж, світлини на згадку в усіх визначних місцях. Втомлені й із багажем емоцій, знань та досвіду, студенти УжНУ повернулися додому.

Олександра Плакош

Третьокурсниця Олександра Плакош розповіла про мандрівку: «Найбільше мене вразила Хотинська фортеця, а особливо те, як гармонійно вона вписується в навколишню природу. Історична споруда височіє на березі могутнього Дністра! Ну, а Чернівецький університет з його трьома залами викликає справжнє захоплення. Тоді я впіймала себе на думці, як мало ще знаю. Гадаю, шикарні умови навчання мотивують краще готуватися й бути гідним студентом такого вишу.

Усі вилазки геофаку, безумовно, гуртуюсь і зближують студентів підрозділу. Коли поверталися додому, то в потязі згадували побачене: усі відгуки були винятково позитивні».

Студенти геофаку мали дводенну мандрівку до чотирьох областей України

Доцент кафедри фізичної географії та раціонального природокористування Михайло Микита, який і очолив велику мандрівку, розповів, що екскурсія у Млинки стосується курсу «Геологія загальна та історична», у рамках якого вивчаються карстові процеси та форми рельєфу Подільської височини. «Найдовші гіпсові печери актуальні для нас. Проте додам: важливим аспектом нашої мандрівки є те, що студенти побачили низку фізико-географічних областей: Зовнішньокарпатську, Вододільно-Верховинську, Розтоцько-Опільську, Західно- та Середньоподільську, Прут-Дністровську тощо. Загалом усі набули безцінного досвіду», – підсумував пан Микита.

Віра Лабич,
фото учасників поїздки