Студенти істфаку взяли участь у конференції в Українському католицькому університеті

Нещодавно гуманітарний факультет, кафедра нової і новітньої історії України та Інститут історії Церкви Українського католицького університету організували Всеукраїнську наукову студентська конференцію «Між опором і пристосуванням: Церква в умовах тоталітарних режимів у ХХ-ХХІ ст».

Василь Мигович та Клаудія Ферков

У публічних заходах взяли участь понад 50 молодих дослідників з різних міст України, а також представники з Польщі, Білорусі та Угорщини. Історичний факультет УжНУ представили студент 3-го курсу Василь Мигович та другокурсниця Клаудія Ферков.

Першого дня конференції закарпатські історики взяли участь у пленарному засіданні: слухали лекцію директора Інституту історії Церкви Українського католицького університету Світлани Гуркіної на тему «Львівський псевдособор 1946р.: сучасні інтерпретації».

Після пленарного засідання була робота в секціях, у якій взяли участь студенти з різних куточків України.

Під час пленарного засідання

Ужгородські студенти працювали у секції «Опір атеїстичній політиці радянського режиму: біографічні та краєзнавчі студії». Модератором засідання був Андрій Вулочина. Закарпатські історики представили доповідь на тему «Репресії проти християн Закарпаття (1944-1964 рр.)».

Після секційних засідань студенти слухали лекцію Ніколая Копосова (професора Університету Еморі, США), присвячену історичній політиці В. Путіна і війнам пам’яті у Східній Європі.

Василь Мигович та Клаудія Ферков

Протягом другого дня провели екскурсії Львовом: відвідали Домініканський собор, Вірменську церкву та знамениту площу Ринок. Традиційно не обійшлося й без львівської кави та  відвідин Інституту історії Церкви, чим і завершилася наукова конференція. Клаудія Ферков поділилась враження від поїздки:

«Проведені у Львові два дні були надзвичайно цікавими. Почуті доповіді ще більше надихають досліджувати історію рідного краю. Ми отримали багато нової, цікавої інформації, набралися досвіду, познайомилися із чудовими людьми з різних частин країни».

Михайло Рекрутяк, студент ІІІ курсу істфаку,
фото Клаудії Ферков