Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти-історики побували на екскурсії у Середньому

Ініціатором та екскурсоводом у цій поїздці був викладач археології доцент Ігор Прохненко

0 3 946
Лекції, семінари, самостійна робота потребують часу, опрацювання літератури, а також тривалого перебування в одному й тому ж місці. Та й прочитати про щось – добре, побачити це – ще краще. Саме тому студенти історичного факультету нещодавно відвідали Середнянський замок.

Студенти-історики

Ігор Прохненко зі студентами

Ініціатором та екскурсоводом у цій поїздці був викладач археології доцент Ігор Прохненко. Слухаючи тематичні спецкурси та вивчаючи дисципліни «Основи археології» й «Актуальні проблеми археології», студенти дізнаються цікаві факти про відомі та невідомі пам’ятки, про нові важливі відкриття, які змінюють уяву про хід історії. Вельми примітним у цих аспектах є Середнянський замок, який, згідно з найпоширенішою думкою, зведено у ХІІІ ст. тамплієрами. Однак, як виявилося, це не зовсім так.

Привівши студентів до вежі-донжону, Ігор Прохненко зазначив, що, залучивши до дослідження споруди своїх зарубіжних друзів-учених і спираючись на власні напрацювання, він з’ясував, що пам’ятка все-таки зведена не в ХІІІ ст. і не тамплієрами. Зокрема, розкопки показали, що найдавніший горизонт датується пізнішим періодом – скоріше XVI ст., а не ХІІІ. Висновки угорського фахівця із середньовічної архітектури вказують на те, що для замку характерні елементи ренесансного стилю, поширеного у XVI ст., вирок словацького знавця будівельного каменю та цегли теж на користь XVI ст.

Під час розповіді викладача студенти оглянули руїни вежі-донжону, а потім послухали про неї факти, котрими поділився 9-річний хлопчик Артем, який приїхав на вихідні до бабусі та приєднався до екскурсії. Насамкінець історики ознайомилися з місцем майбутніх  розкопок. Адже влітку наступного року саме на території Середнянського замку проходитиме традиційна археологічна практика першокурсників історичного факультету.

За інформацією Юрія Офіцинського,
магістранта історичного факультету

Залишіть відповідь