Студенти-історики подорожували за новим маршрутом

Добра традиція мандрівок майбутніх істориків триватиме й далі

Студенти-історики подорожували за новим маршрутом
Щорічні поїздки містами України вже стали доброю традицією на історичному факультеті. Чимало студентів уперше бере участь у таких подорожах, які приносять новий досвід, враження та знайомства, а також зміцнює дружбу як з однокурсниками, так і зі студентами з інших курсів. Днями історики трохи змінили звичні маршрути. Разом зі своїм викладачем археології доцентом Ігорем Прохненком вони відвідали три українські міста.

Спершу поїхали до Хотина – невеликого містечка з бурхливим минулим. Знаменита тутешня фортеця вкотре вразила молодь своєю суворістю та гордістю. Саме біля неї відбулася знаменита Хотинська битва, після якої загинув кошовий отаман Петро Сагайдачний. Для багатьох ця твердиня відома тим, що біля неї було знято кілька історичних фільмів.

Студенти-історики подорожували за новим маршрутом

Наступним пунктом маршруту став Кам’янець-Подільський. Студентам зробили чудову екскурсію центром міста, де стоїть чепурна ратуша та відомий пам’ятник туристові. Родзинкою була, звичайно, знаменита тутешня фортеця, де певний час перебував у в’язниці керівник повстанського руху на Поділлі Устим Кармелюк.

І, нарешті, останнім у маршруті було місто Київ. Історики відвідали Києво-Печерську лавру, Національний музей історії України у Другій світовій війні, погуляли найвідомішою вулицею України – Хрещатиком. Традиційно поверталися додому потягом із вагонами незабутніх вражень.

Потрібно знаходити час для всього, а особливо для подорожей. Адже за досить короткий час вони можуть дати молодій людині багато корисного практичного досвіду. Саме тому добрі традиції поїздок студентів-істориків зберігатимуться й надалі.

Юрій Офіцинський,
магістрант історичного факультету