Студенти-історики презентували свої дослідження з україністики й американістики

Володарем ґран-прі став четвертокурсник Василь Деженіцький, котрий тривалий час досліджує сучасну українську трудову міграцію у ЄС

Студенти-історики презентували свої дослідження з україністики й американістики
26 квітня у рамках університетської щорічної студентської наукової конференції відбулося засідання секції з історії України й американістики. До виступів зголосилося 14 студентів 1–4 курсів, які спеціалізуються на кафедрі історії України.

Вони виконують курсові й бакалаврські роботи під керівництвом досвідчених учених і педагогів, які допомогли підопічним вибрати й представити найбільш вагомі аспекти своїх досліджень. Чимало промовців проілюстрували виступи ретельно підготовленими мультимедійними презентаціями.

Модерував засідання асистент кафедри, кандидат історичних наук Павло Худіш, секретарем секції була студентка 3-го курсу Аліна Попович. Крім студентів, участь у конференції взяли науково-педагогічні працівники кафедри історії України.

Сергій Федака

Наприкінці присутні студенти таємним голосуванням визначили п’ятірку найкращих доповідачів, яким завідувач кафедри професор Роман Офіцинський вручив книжкові подарунки – добірки наукових і художніх видань.

Першу сходинку здобув третьокурсник Василь Попадинець за яскравий виступ про військово-технічні аспекти німецько-радянської танкової битви в чотирикутнику Луцьк–Рівне–Дубно–Броди в червні 1941 року. Згадану Аліну Попович відзначено за вивчення масових репресій в умовах другої радянізації західноукраїнських земель. Студента 3-го курсу Василя Лутака названо серед кращих за скрупульозне дослідження народної архітектури і традиційних ремесел рідного села Крайня Мартинка Іршавського району.

Студенти-історики презентували свої дослідження з україністики й американістики

Роман Офіцинський та Василь Попадинець – найкращий доповідач за рішенням студентів

Першокурсник Петро Шек (спеціалізація «середня освіта – історія») вразив присутніх ґрунтовним знанням творчості українського композитора Дмитра Бортнянського (1751–1825) та його внеску в російську музичну культуру. Студент 1-го курсу Василь Філей (спеціалізація «Американістика») виборов симпатії за вдале висвітлення причин розколу США в умовах громадянської війни 1861–1865 років.

Зі свого боку викладацьке журі за суворими професійними критеріями обрало володаря ґран-прі. У цій номінації одностайну підтримку отримала кандидатура доцента Василя Міщанина – студент-четвертокурсник Василь Деженіцький, котрий тривалий час досліджує сучасну українську трудову міграцію в Європейському Союзі. Днями В. Деженіцький повернувся з олімпіади з історії серед вишів України в Херсоні, де гідно представив студентів-істориків УжНУ.

Вл. інф.