Студенти, викладачі й інші працівники університету спільно наводили лад на територіях УжНУ

Екофлешмоб триватиме й далі, зокрема молодь долучиться до Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою разом!»

1 квітня майже всі підрозділи Ужгородського університету влаштували масове прибирання території вишу. Наводити лад зібралося чимало студентів, їхніх наставників, технічних працівників. Сприяла добрій ініціативі й погода. Відбувся суботник у рамках безстрокової акції «Закарпаттю — чисте довкілля».

Одними з перших узялися за граблі й лопати біля головного корпусу альма-матер представники факультету суспільних наук. А комусь із них більше до душі припало білити стовбури дерев на подвір’ї.

Тим часом студенти перших трьох курсів факультету міжнародних економічних відносин насамперед взялися до прибирання в аудиторіях рідного підрозділу, відтак узялися за подвір’я перед університетським корпусом.

Кореспонденти Медіацентру УжНУ натрапили також на юних географів. Заступник декана з виховної роботи геофаку Роман Славік зауважує: «Суботник розпочали ще вчора на ділянці, закріпленій за нашим факультетом. Сьогодні ж очистили від сухого листя й трави прилеглу до автомобільної стоянки ділянку. Продовжуватимемо акцію й надалі, оскільки дуже важливо підтримувати чистоту. Працю студентів оцінюю на відмінно, старанно виконали завдання, результат видно одразу».

Першокурсниці географічного факультету Крістіна Мартин, Надя Соскида, Крістіна Симулик мають позитивні враження від прибирання. Дівчата кажуть, що спільна праця допомагає не тільки змінити середовище на краще, а й зблизитися з одногрупниками, викладачами, весело провести час.

Потрудилися на славу й представники математичного факультету на чолі із заступником декана з виховної роботи Павлом Мулесою. Завдяки їм тепер немає сміття на території перед головним корпусом університету аж до дороги, що веде до готелю «Світанок».

Із сонячним настроєм трудилися й представниці філологічного підрозділу. Студентки першого курсу

Мирослава Когут та Марія Кондрич поділилися враженнями: «Все пройшло чудово, прибирати у таку погоду тільки на радість. Приємно й цікаво долучитися до акції з упорядкування нашого університету. Ми класно провели час, повеселилися, активно відпочили».

На самому вершечку університетського БАМу трудилися майбутні дантисти. Голова студентського профкому стоматологічного факультету Дмитро Нагірний підсумував роботу: «Суботник пройшов успішно – наша молодь радо долучилася до акції. Активно попрацювали студенти 1-го, 2-го, 4-го курсів. Прийняти роботу прийшов заступник декана з виховної роботи Павло Павлович Брехлічук. Усім подякував і привітав з 1 квітня, після чого наші студенти приєдналися до побратимів з географічного факультету та допомогли на алеї сакур».

Прибирання, звичайно, організували не лише на БАМі. Засукали рукави й ужнівці, що працюють і навчаються у так званих «зеленому» і «жовтому» корпусах, ректоратській будівлі.

Традиційно під гаслом «Ужгороду – чисті набережні» трудилися студенти й викладачі біологічного факультету на чолі з деканом Мирославою Гасинець. Не пасли задніх в екологічній акції й коледжани, прибравши подвір’я свого корпусу.

Чепурили «терени» рідного факультету молоді хіміки, викладачі й студенти юрфаку спільними зусиллями влаштували суботник на території свого підрозділу. Працювали дружно й натхненно, як кажуть, у добрій компанії і робота легко йде.

Облаштовували територію для вишколу майбутні офіцери запасу, що нині навчаються на кафедрі військової підготовки.

Екофлешмоб продовжуватимуть і надалі. Зокрема, заплановано висаджування кущів і дерев, збирання сміття, впорядкування Алеї сімдесятиріччя Ужгородського університету, Алеї випускників. Також молодь активно залучатимуть до Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою разом!» від ГО «Let’s do it» (29 квітня).

Як казав Цицерон, немає нічого більш упорядкованого, ніж природа. Отож, якщо людина втручається у її світ, має час від часу наводити лад, щоб жити в гармонії з нею.

Ольга Брайлян