Студенти Юридичної клініки долучилися до правоосвітнього заходу в Закарпатській установі виконання покарань № 9

Ішлося про питання реалізації і захисту прав людини, профілактики підліткової злочинності та запобігання шкідливим звичкам в ув’язнених

6 жовтня у рамках Тижня правових знань Головне територіальне управління юстиції в Закарпатській області в співпраці з юридичним факультетом УжНУ, а також з участю представників Координаційної ради молодих юристів і Гельсінської спілки з прав людини в Закарпатській області організували інформаційний, освітній та виховний захід з питань реалізації і захисту прав людини, профілактики підліткової злочинності та запобігання шкідливим звичкам в осіб, яких утримують у Закарпатській установі виконання покарань № 9 відділу державної пенітенціарної служби.

У заході взяли участь перший заступник начальника Головного теруправління юстиції в області Іван Алмаші, в.о. завідувача кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури УжНУ Марія Менджул, головний спеціаліст теруправління юстиції в області Владислав Товтин, керівництво відділу державної пенітенціарної служби України в області та студенти юридичного факультету УжНУ, які є консультантами Юридичної клініки.

Неповнолітнім ув’язненим показали документальний фільм «Трудний» українських режисерів Миколи Бондарчука та Дмитра Тяжлова в рамках кіноклубу з прав людини «Docudays UA» юридичного факультету УжНУ.

У фільмі розповідається про роботу дитячого денного притулку «Місто сонця», який працював у Донецьку, та про його вихованців. У 2007 році, коли ще тривали зйомки, кількість дітей-сиріт в Україні сягала 150 000 осіб. Після перегляду стрічки студенти й ув’язнені ділилися враження, а також обговорювали важливість права на свободу, на вибір поведінки кожної особи.

Після обговорення фільму студенти юридичного факультету разом з представниками Координаційної ради молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції та Гельсінської спілки з прав людини в області ознайомилися з умовами утримання осіб у Закарпатській установі виконання покарань № 9 відділу державної пенітенціарної служби.

За інформацією доцента юридичного факультету Марії Менджул