Вівторок, 27.06.17, 20:29 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Міжнародні контакти

Студенти Українсько-угорського навчально-наукового інституту відвідали лекції у двох європейських вишах

Студенти-історики та міжнародники, а також викладачі Українсько-угорського навчально-наукового Інституту 17 травня побували в Угорщині. Поїздка відбулася в рамках співпраці з Дебреценським та Ніредьгазьким університетами, що передбачає, зокрема, організацію виїзних наукових лекцій.

Ініціатива розвитку традицій наукової співпраці належить директору Центру європейської інтеграції й національних меншин «Кроссроудс», доктору наук, професору Єві Кіш.

Під час поїздки студенти поглибили свої знання з проблемних питань транскордонного співробітництва та європейського права, а також прослухали три лекції докторів наук Імре Шемшеі та Магдалина Лацаі Дебреценського університету. Вони пояснювали специфіку інституційного транскордонного співробітництва, з акцентом на розробку спільних наукових та освітніх проектів.

Завідувач кафедри міжнародних відносин Ніредьгазького університету, доктор наук Андреа Надь ознайомила студентів із питаннями європейського права, а також запропонувала студентські обміни між нашими вишами. Фахівець-міжнародник Василь Беликанич відзначив важливість поєднання теоретичного навчання з практичною складовою у європейських вишах: «Такі наукові поїздки є розвитком як наукової співпраці, так і презентацією високоякісної професійної освіти».

У студентів поїздка в Угорщину стала третьою за місяць. «Ми відвідали Будапештський університет, узявши участь у студентській міжнародній конференції, потім поїхали до Києва – у Посольство Угорщини та інші дипломатичні установи, а тепер відвідали Дебреценський та Ніредьгазький університети. Для нас улаштували екскурсію вишами, показали відділ міжнародних зв’язків, де, наприклад, для мене є багато можливостей для стажування. Також мені дуже сподобалися лекції європейських науковців», – ділиться враженнями Вівіен Бенце, студентка-міжнародниця ІІІ курсу кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції.

Тож наукова співпраця Українсько-угорського навчально-наукового Інституту із закордонними вишами міцнітиме, у недалекому майбутньому виявиться, зокрема, і в студентських обмінах.

Підготовлено за інформацією

кафедри історії Угорщини та європейської інтеграції

Міжнародні контакти | 24.05.17 | Додав Г_Кришiнець | 111 | 0.0/0
Теги: українсько-угорський науково-навчал, Студенти-міжнародники, Міжнародна співпраця